HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Doğan'dan hülleye tepki

21.06.2001 00:00:00
Gaziantepspor Başkanı Celal Doğan, futbolcuların serbest dolaşım hakkı elde etmesini sağlayacak FIFA kararına tepki göstererek, belli bir geçiş döneminin şart olduğunu söyledi.

Rahatsız oluyoruz

Celal Doğan, büyük kulüplerin G.Antepsporlu bazı futbolcuları hülle yoluyla transfer edeceği haberlerinden büyük rahatsızlık duyduklarını belirterek, Galatasaray'ın Batista'yı, Fenerbahçe'nin ise Hakan Bayraktar'ı hülle yoluyla transfer edeceği haberlerine büyük tepki gösterdi.

Ahlaki değil

Böylesi bir eylemi ahlaksızlık olarak nitelendiren Doğan, "Hileye başvurmak bir defa ahlaki değildir. Sporda önce ahlak gelir. Hülle yoluyla, hile yoluyla futbolcu transfer etmek isteyen yönetici arkadaşlar, ahlaksızlığı teşvik eder. Spor yöneticilerinin bu gayri ahlaki ve etik olmayan tutumlarından vazgeçmeleri Türk futbolunun hayrına olacaktır" şeklinde konuştu.

Küçülüyorlar

Celal Doğan, ayrıca, "Büyük camialar hilelere ve hüllelere başvurarak, küçülmemelidir. Kim büyük olduğunu söylüyor ve kim ben büyüğüm diyorsa, önce ahlak ve etikle büyük olur. Hileye başvurmak onları küçültür" şeklinde konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.