HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Ecevit: Sapma olabilir

25.07.2001 00:00:00
Ecevit, "Enflasyon hedefinde bir sapma olacak mı, görüşmeler bu yönde mi olacak?" sorusuna , "Belki olabilir, gerçi bildiğiniz gibi Mayıs ve Haziran aylarında özellikle Haziran ayında enflasyonda beklenilen ötesinde bir düşüş oldu. Ona rağmen geride bıraktığımız aylar düşünüldüğünde tabi, hedefin gerisine az düşülmüş olunabilir. Ama önemli olan son aylarda enflasyonu aşağıya çekme bakımdan beklenilenin ötesinde bir başarı elde edilmiş olmasıdır" karşılığını verdi. Başbakan Ecevit, "Dalgalı kur politikasına ilişkin kaygılarınız var mı? Herhangi bir düzenlemeye gidilecek mi? Piyasalar için ne gibi önlemler alınacak? Bunlar görüşülecek mi" şeklindeki bir soruyu da şöyle cevaplandırdı:

"O konularda zaten kendi aramızda ve ekonomiyle ilgili kuruluşlar arasında diyalogu daha etkili, daha sürekli duruma getiriyoruz. Bildiğiniz gibi bu konuda geçen gün çok önemli bir toplantı yapıldı. Ekonomiyle ilgili kuruluşların kendi aralarında işlevsel işbirliği ve bir eşgüdüm yapmaları üzerinde duruldu."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.