HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Ekonomi dibe vurdu

25.09.2001 00:00:00
Türk-İş Genel Başkanı Bayram Meral, ülkede ekonominin dibe vurduğunu, ekonomik kriz nedeniyle binlerce işyerinin kapandığını, onbinlerce işçinin işşiz kaldığını söyledi. Devlet Bakanı Kemal Derviş'in de yapacağı bir şey olmadığını dile getiren Meral, "O da bir şey yapamaz. Yeni bir şey ortaya koyamaz" dedi.

Türkiye'nin sürekli dış borç ödediğini hatırlatan Meral, şunları kaydetti:

"Bir adam borçlu ise borç verenin söylediği kuralları uygulamak zorundadır. Türkiye de IMF'nin ve Dünya Bankası'nın söylediklerini uyguluyor. Türkiye'de ekonomi dibe vurmuştur. Bir ülkede üretim olmuyorsa, ekonomi küçülüyorsa durum kötü demektir. Ekonomik kriz nedeniyle binlerce işyeri kapandı, onbinlerce işçi de işsiz kaldı."

Bayram Meral, geçen yıl yine Antalya'da yapılan "Ekonomi Zirvesi"ne, dönemin IMF Türkiye Masası Şefi Cottarelli'nin de katıldığını hatırlatarak, şöyle dedi:

"Cottarelli gitmiş hiç bir şey fark etmez. Yeni Cottarelliler var. Yine de bir şey farketmiyor.

Sayın Bakan Kemal Derviş'in de yapacağı bir şey yok. O da bir şey yapamaz. Yeni bir şey ortaya koyamaz. Muhalefetteki siyasi partilerin de bir şey yaptığı yok. Siyasi partilerin hepsi de erken seçim istiyorama 'hükümet gitsin' diyemiyorlar. Ortaya bir program koyamıyorlar."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.