HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 09 MAYIS 2021, PAZAR

Ersun Yanal Vestel'de

05.10.2005 00:00:00


SON HABER Ersun Yanal, Vestel Manisaspor ile sözleşme imzaladı.

Yanal, Avcılar'daki Zorlu Plaza'da gerçekleştirilen imza töreninde, kendisini, son 2 senesi opsiyonlu olmak üzere toplam 5 yıllığına Manisa ekibine bağlayan sözleşmeye imza attı. İmza töreninde bir konuşma yapan kulüp başkanı Haluk Çubukçu, istifa eden Levent Eriş'e teşekkür ederek sözlerine başlarken, Eriş'inÜçüncü Futbol Ligi'nden aldığı takımı Turkcell Süper Ligi'ne çıkarttığını ve kendisine hep şükran duyacaklarını ifade etti.

Önümüzdeki 5 yılda Türkiye'de şampiyonluğu hedeflediklerini belirten Çubukçu, "Önümüzdeki 3 yılda ise ilk 5 içinde olmayı, Avrupakupalarında ülkemizi temsil etmeyi ve bunu oluşturacak bir takım kurmayı istiyoruz" dedi. Haluk Çubukçu, Vestel Manisaspor'un, Türk futbolunun gelişmesinde model oluşturacak bir takım olacağı ve Ege Bölgesi'ni sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da temsil edeceği iddiasında bulundu.

Sözleşme imzaladıkları Ersun Yanal'ın, bugüne kadar kulüp takımlarında ve milli takımda önemli başarılara imza attığını vurgulayan Çubukçu, "Kendisi Türk futbolunun modernleşmesine önemli katkıları olmuş bir teknik adamdır. Hepimize hayırlı olsun. Ersun Yanal ile önümüzdeki günlerde çok toplantılar yapacağız ve bunlarda hep başarıları konuşup, kutlayacağız" diye konuştu.

YANAL: AGRESİF BİR TAKIM OLACA?IZVestel Manisaspor'un yeni teknik direktörü Ersun Yanal ise kulübünteklifini, büyük hedefleri için kabul ettiğini söyledi. Manisaspor'un eski takımı olduğunu vurgulayan Yanal, şunları söyledi:"Manisa Spor Akademisi mezunuyum. Manisa ile organik bağlarım var. 3 yıl içinde büyük hedeflere koşmayı hedefleyen bir sponsorun önderliğindeki Vestel Manisaspor'u, Avrupa'da mücadele eden, ligimizinönemli takımlarından birisi haline getireceğiz. Ekibi agresif ve atak bir kimliğe büründüreceğiz. Vestel Manisaspor yönetimiyle Türk futboluna katkı sağlayan bir hedef ve ilkede buluştuk. Bu hedef bizi heyecanlandırdı ve bu görevi kabul ettim."

Soruları da yanıtlayan Ersun Yanal, ligin şampiyon adayını konuşmak için erken olduğunu vurgulayarak, "Ancak Avrupa kupalarındaki performansımız kendimizi kıyaslamamızı sağlıyor. Ligde  Kayseri ekipleri gibi sürpriz yapan takımlar var. Malatyaspor ve Denizlispor da mutlaka lige ağırlıklarını koyacaklardır" dedi. Ersun Yanal, (A) Milli Futbol Takımı'nın 2006 Dünya Kupası finallerine gitmesinin herkes için avantaj ve beklenti olduğunu sözlerine ekledi.

İÇ SAHA MAÇLARI MANİSA'DAKulüp başkanı Haluk Çubukçu, sahalarının milli maçlar sonrasına yetişeceğini ve artık iç saha maçlarını Manisa'da oynayacaklarını açıkladı. İzmir'de oynamanın kendileri için deplasman zorluğunda olduğunu anlatan Çubukçu, Gençlerbirliği maçıyla birlikte Turkcell Süper Ligi'nde taraftarlarının huzuruna çıkacaklarını söyledi.

Haluk çubukçu, Levent Eriş'in istifasının hemen ardından Ersun Yanal ile anlaşmaları konusunda yöneltilen bir soruya ise "Vestel dünya şirketidir ve Vestel'in adının geçtiği her yerde bir proje ve B planı vardır. Ersun hocamızla daha önce de belli görüşmelerimiz vardır. Bunlar plan, proje ve hedeflerle ilgili bir görüşmedir. Vestelhiçbir zaman 2 günlük projelerle yola çıkmaz" yanıtını verdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.