HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Ev almanın tam zamanı

25.07.2001 00:00:00
İzmir Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Mevlüt Kayaoğlu, dövizdeki hızlı yükselişin emlak piyasasını öldürdüğünü belirterek, "Şimdi emlak almanın tam zamanı" dedi. Kayaoğlu, Kasım 2000 ve Şubat 2001'de yaşanan iki ekonomik krizden sonra emlak piyasasının bittiğini dile getirdi. Gayrimenkullerin değerinin yüzde 50 azaldığını ifade eden Kayaoğlu, "Gayrimenkule talep yok. Talep olmayınca fiyatlar da düştü. Bu durum emlak alımı için fırsat doğurdu" diye konuştu. Gayrimenkulun en iyi yatırım aracı olmasına karşın piyasadaki güvensizlik nedeniyle alımın düştüğünü kaydeden Kayaoğlu, doların 2 milyon lira olacağı söylentilerinin de gayrimenkul alıcılarını bekleyişe ittiğini söyledi. "Şimdi emlak alma zamanı" diyen Mevlüt Kayaoğlu, ihtiyacı olanlara beklemeden emlak almalarını önerdi.

Vatandaş gayrimenkule yanaşmıyor

Gayrimenkul alıcılarının parayı dövize ve faize yatırmasının da konutlara olan talebi azalttığını belirten emlakçılar, "Parası olana gayrimenkul almasını öneriyoruz" açıklamasını yaptı. Yaşanan krizlerden sonra İzmir'de 500 mağazanın boşaltıldığını söyleyen emlakçılar, bunun da mağazaların kira fiyatlarında yüzde 25 düşüşe sebep olduğunu ifade etti. El konulan bankaların şubelerinin de boşaltılacak olması nedeniyle kapatılan mağaza sayısının 6 ay içinde bine çıkacağını savunan emlakçılar, gayrimenkul alıcılarının piyasalara olan güvensizlikleri nedeniyle emlak alımına yanaşmadıklarını sözlerine ekledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.