HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Fikri duruşu ile yarınları konuşan liderdi

09.04.2021 00:00:00
'Fikri duruşu ile yarınları konuşan liderdi' seslendirme dosyası:

İlim, fikir, gönül adamı merhum Haydar Baş hocamız aramızdan ayrılalı tam 1 yıl oldu. Yokluğuna alışamadığımız gibi, hasretle özlüyoruz.

Haydar Hocamız hayatı boyunca doğruluktan ve dürüstlükten zerrece taviz vermeden yaşadı. Rehber ve lider kişiliği ile her daim doğru yolu gösterici, eğitici, öğretici ve ortaya koyduğu fikri duruşu ile de her alanda olduğu gibi her kesime de rol model oldu.

Hakkı ortaya koymaktan, doğruları korkmadan haykırmaktan hiç geriye durmadı. Canı da olsa, kanıda olsa kişi ayırımı yapmadan "Haksıza haksız, haklıya haklısın" dedi. 

Ortaya koyduğu, Dünya insanlığını kurtaracak gün yüzüne çıkmamış plan, proje ve fikri duruşları ile her kesimin fikir babası oldu.

En önemli özelliklerinden birisi ise fikri bir duruşu olması idi. Her ortamda, her platformda bir konu veya bir problem üzerinde herkes fikir sunabilir. Bazıları fikrini beyan eder yanlış olur. Bazıları beyan eder doğru olur. Bazıları akşam sunduğu fikri sabah değiştirir. Bazıları yaz başka, kış başka fikir sunar. Lakin Haydar Baş hocamız sağlam temellere oturttuğu tam 12'den vuran, doğru ve ilkeli fikirleri ile yanılmayan, aynı zamanda yarınları konuşan bir liderdi.

Bunun yanında ortaya koyduğu tavır ve fikirleri ile daima haklı çıktı. Her daim fikir değiştirmeden 30 yıl önce konuştuğunu 30 yıl sonra da konuşan bir yapıya sahipti. Bu fikirlerinde de santim olarak yanılmadı.  

Milyonların yalanın arkasından doğru imiş gibi gittiği dönemlerde yalana yalan diyen ve haklı çıkan tek lider olmuştur. 

Hep gerçekleri dillendiren, ortaya koyduğu fikirleri ile her daim ezber bozan Haydar Hoca tarihin üst sayfalarında yerini alacak sözlerle tarihin akışına yön vererek değiştirmesini bildi.

"İnsan gönüldür, gönül…

Atatürk vatandır.

Şeriat gelmez, yaşanır.

Hak yol Ehl-i Beyt yoludur.

Amacım, dünyada 1 insanın dahi aç uyumamasıdır."

Çıkışları ile insanlığın kurtuluş reçetesini hazırlamış Hak ile buluşmuştur.

Ehl-i Beyt, Atatürk ve Milli Ekonomi Modeli eksenli bir yönetim anlayışını ve bu felsefeyi iktidar yapacak lider kişiliği ile Hüseyin Baş'ı ve donanımlı bir kadroyu Türk Milletine hediye ederek Hakk'a yürümüştür. 

Tarihin en büyük lideri, gözün arkada kalmasın. 

Fikri duruşun devam edecek, fikirlerin iktidar olacak, insanlık yaşam standartları üst seviyede huzur, refah, barış ve sevgi dolu bir ortamda yaşayacaktır.

 
İsmail Çetin / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.