HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Film setinde olay

31.08.2001 00:00:00
Yeşilçam'ın 'Çirkin Kral'ı Yılmaz Güney'in anısına çekilecek filmin Adana Garı'ndaki sahnelerine, DDY yetkilileri izin vermedi. Yönetmenliğini Şener Işık'ın yaptığı, başrolünü de Yılmaz Güney'e olan benzerliğiyle tanınan Umut Yılmaz'ın oynadığı, "Benim Sevdam" adlı filmin çekimleri için Adana'ya gelen 30 kişilik ekip, Vali Oğuz Kağan Köksal ve Belediye Başkanı Aytaç Durak'ı ziyaret ederek destek sözü aldılar. Bugün sabah da çekimler için Devlet Demiryolları Garı'na gelerek çalışmalara başlayan set ekibine, DDY 6. Bölge Müdürlüğü tarafından "yasak" getirildi.

Genel Müdürlük'ten izin alınmadığı gerekçesiyle gar önünde çekimlerine müsaade edilmeyen ekip, Seyhan İlçe Belediyesi'ne ait servis aracıyla apar topar Adana Otogarı'na giderek filmin ilk sahnesini çekti. Yapımcı Selami Akkoç ve sanatçı Nuri Alço, Adana'nın da tanıtımını amaçlayan filmin çekimlerine engel oldukları gerekçesiyle, DDY 6. Bölge Müdürlüğü yetkililerine, "Bu, Adana'nın çok büyük aybıdır. Utanıyoruz" diye tepki gösterdiler. Filmin ikinci sahnesi ise Yılmaz Güney'in ablasının da yaşadığı Mirza Çelebi Mahallesi'nde çekildi. Yılmaz Taksi önünde yapılan çekimler sırasında büyük izdiham yaşandı. Yılmaz Güney'in benzeri Umut Yılmaz'ı görmek için taksi durağına akın eden kalabalık, yol üzerine boydan boya çekilen hortumla engellendi.

Sanatçı Umut Yılmaz, kendisinin de Yılmaz Güney gibi Adanalı olduğunu, onun filmleriyle büyüdüğünü ve kişiliğinden etkilendiğini söyleyerek, "Tek amacım, Yılmaz Güney'in anısını yaşatabilmek. Her zaman söylüyorum, Onun yerini kimse dolduramaz. Ona benzemek beni rahatsız etmiyor. Allah herkese de Yılmaz Güney'e benzemeyi nasip etmez. Onun yolundan gitmek beni mutlu ediyor" dedi. Taksi şoförü 3 arkadaşın hayatını anlatan "Benim Sevdam" isimli filmin çekimleri, 15 gün boyunca Adana'da sürecek. Bilal İnci, Fatma Belgen ve Sibel Gökçe'nin de rol alacağı film İstanbul'da tamamlanacak.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.