HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Fındığa en düşük taban fiyatı

24.08.2001 00:00:00
DYP Giresun Milletvekili Rasim Zaimoğlu ile Saadet Partisi Giresun Milletvekili Turhan Alçelik, 17 Ağustos'ta 1 milyon 500 bin lira olarak açıklanan fındık taban fiyatına tepki gösterdiler.

Zaimoğlu yaptığı yazılı açıklamada, fındık taban fiyatının en az 2.5 milyon lira olması gerektiğini savundu ve özetle şunları kaydetti:

"Bu hükümetin açıkladığı fiyat, cumhuriyet tarihindeki en düşük fiyattır, yaşanan en şanssız olaydır. Üretim bazında Türkiye, fındığı ile dünya pazarlarında fiyat tayin edecek konumdadır. Ülkenin kaybı 500 milyon dolardan fazladır."

Saadet Partisi Giresun Milletvekili Turhan Alçelik de, Başbakan Bülent Ecevit tarafından cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, açıklanan fiyatla fındık üreticisinin perişan edildiğini öne sürdü. Alçelik, "Fındık üreticisinin zararını telafi etmeyi ve geçinebileceği yeni bir fiyat vermeyi düşünüyor musunuz?" diye sordu.

Alçelik, önergesinde, "Ülkemizin en çok dövize ihtiyacı olduğu bugünlerde fındık ihracatından ülkeye gelecek dövizi fiiilen engellemiş olmuyor musunuz?" sorusunu da yöneltti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.