HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

GAP'ta AB usulü oyun

07.10.2001 00:00:00
Türkiye ekonomisinin ileriye dönük tek güvencesi GAP, başta AB olmak üzere tüm batılı devletlerin iştahını kabartmaya devam ediyor.

AB'nin "Paket Proje" adı altında onaylayarak, 43.5 milyon euro hibe etmeyi kabul ettiği makyajlı yardım paketinin içinde, "Kültürel Miras ve Arkeolojik Varlıkların Korunması" maddesinin bulunması, AB'nin asıl amacını gözler önüne seriyor.

AB bu maddeyle beraber bölgede yıkılmış ve kalıntısı bile kalmamış olan eski kilise ve mabedleri restore ederek, bölgede etkinliğini kazanmaya çalışacak.

Bu kapsamda Avrupa Birliği, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan ve üç projeyi içeren, "Paket Proje"yi onaylayarak, 43.5 milyon Euro yardımda bulunacağı açıkladı.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Olcay Ünver, açıklamada, geçen aylarda "Kırsal Kalkınma Projesi", "Girişimci Destekleme Merkezlerini Güçlendirme Projesi" ile "Kültürel Miras ve Arkeolojik Varlıkların Korunması Projesi"ni hazırlayarak merkezi Brüksel'de bulunan AB'ye sunduklarını söyledi. Bu projelerin AB tarafından onaylandığını belirten Ünver, "AB, bu projelerimiz için 43.5 milyon Euroluk hibede bulunacak. Bu kaynağın kullanımına da 2002 yılı Şubat ayı içinde başlayacağız"dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.