HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 23 MAYIS 2022, PAZARTESİ

Gündeme Yıldırım düştü!

27.10.2005 00:00:00
SON HABER Aziz Yıldırım, Canaydın'dan Cavcav'a, Atay Aktuğ'dan Tahkim Kurulu'na kadar herkesi topa tuttu

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Özhan Canaydın'a şok bir suçlamada bulundu! Yıldırım'a göre Canaydın, Fenerbahçe maçında Beşiktaş'ın sahasının açılması için çalıştı. Size 15 günlük malzeme çıkacak diyerek basın toplantısına esprili bir başlangıç yapan Yıldırım, basında çıkan yalan haberleri lehlerine olsun ya da olmasın kınadığını belirterek, basın mensuplarından doğru haber yapmaları ricasında bulundu. İşte Aziz Yıldırım'ın çarpıcı açıklamaları:

Aptalca konuşuyorlar

TFF yönetimi kurulurken ben de bu çalışmanın içindeydim. 6 tane oyumuz vardı biz de bu doğrultuda hareket ettik. Ama Aziz Yıldırım bu federasyonu kurdu diye bir imaj var. Aleyhimize bir kampanya var. Ama ben isterdim ki TFF de bu açıklayacaklarımı söylesin. Bizim Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir önceki TFF'den isteğimiz adaletli olmasıydı. Tüm Fenerbahçe camiası olarak bunları hep dile getirdik. Sonunda da bu yönetimin yanlış olduğuna karar verildi ve yeni bir Futbol Federasyonu yönetimi seçildi.. TFF'nin hiçbir kurulunda Fenerbahçe'nin etkisiyle giren biri olmamıştır. O zaman bu kurullarda Fenerbahçe'nin etkinliği olduğunu söylemek aptallıktır. Bizi karalamak için Fenerbahçe'yi başka noktalara taşımak için bazı yayın organlarında aptalca yorumlar yapılıyor. Ama TFF de bu konuda sessiz kalıyor ve bu bizi üzüyor. Biz TFF'nin başkan ve başkan yardımcıları hariç hiç bir kullandan kimseyle konuşmadık. MHk'yi, Disiplin Kurulu'nu, Tahkim Kurulu'nu bizden tek bir kişi aramış mı ? Tahkim Kurulu'ndaki hiç kimseyi tanımıyorum. Biz doğruları söylüyoruz. Doğrular yapıldığı zaman biz yaptırıyoruz zannediliyor."

Tahkim çifte standart uyguluyor

"Tahkim bütün kulüplerin değil, bazı kulüplerin kurulu gibi davranıyor.. Eski TFF'de rahatsızlıklarımız vardı, o rahatsızlıklar şimdi de başladı. Deniz Barış'ın Gençlerbirliği'ne maddi borcu vardır. Tahkim'de 2 üye diyor ki bu oyuncu oynar cezai şartlarına bakarız. Ama diğerleri diyor ki hayır oynayamaz. Bu oyuncu Türk futbolcusu. Tahkim Kurulu yabancı takımlar buraya o kadar yabancı oyuncuyla gelirken, Tahkim Türk çocuğunun lisansını iptal ediyor. Bu oyuncu oynamazsa borcunu nasıl ödeyecek ? Bu konuda yaşanmış o kadar benzer olay var ki (Ortega, Abdullah Ervan, Ersun Yanal vs.) hiçbirinden böyle bir sonuç çıkmamıştı. Tahkim Kurulu art niyetli olmasa, ellerindeki belgeyi okuyamayacak halde olmasa olayı farklı biçimde çözer."

İlhan Cavcav gitmelidir

"Bunlar dışardan emir alıyorlar!. Bizim dışardan desteğimiz yok. Biz hep doğruları söylüyoruz bunun için de haklıyız. Haklı olanlar da söylediğini yaptırır. İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği Başkanı şapkasının altında kulübünün çıkarlarını savunuyor.Cavcav tehdit var diyor !.. İspat etsin. kim tehdit edildiyse çıksın söylesin. Belgesi yok. Ama şunun belgesi var: Deniz Barış Gençlerbirliği tarafından tehdit edildiğini Tahkim Kurulu'ndaki ifadesinde söylüyor. Bakın belgesi var !.. Anadolu Kulüplerine sesleniyorum. Külupler Birliği İlhan Cavcav'ın birliğidir, sizlerin değildir. Kulüpler birliği dağılacak!.. Göreceksiniz. İlhan Cavcav gitmelidir, Kulüpler Birliği'ne yeni bir başkan seçilmelidir."

Aktuğ yanlış şeyler söylüyor

FB'nin kollandığı söyleniyor, tam tersi Fenerbahçe madurdur. Everton maçı, Tuncay'ın cezası, şimdi de Deniz olayı. Tahkim yeri, tahsilat yeri değildir. Aslında Deniz Barış'ın Tahkim'e nasıl gittiğini de araştırın..Hukuk cinayeti işleniyor. Bir hesap gösterilecekti, oraya para yatacaktı, sonra karar verilince ödeme yapılacaktı.Gökdeniz'le yapktığımız sözleşmeyi önce Akşam gazetesi buldu ama ben haber yapılmaması istedim. Sonra Gökdeniz'in menajeri haberi Fotomaç'a vermiş. Zamanında Trabzon'dan bazı iş adamları benden rica etti ve ben Gökdeniz olayını kapadım, sözleşmeyi ortaya koymadım hiç bir şey yapmadım. Keşke Gökdeniz oynayabilse. Ben isterim. Ama şunu da söyleyeyim. Gökdeniz eğer bu bahis olayını yapmışsa çok ucuz ceza almış. Atay Aktuğ yanlış şeyler söylüyor, kulübüne zarar veriyor, kendi durumunu gözden geçirsin. Atay Aktuğ ile önce ters düşmüştük, sonra havuz olayında beraber hareket ettik. Hatta bana o zaman bu havuzu delsen delsen sen delersin demişti. Onu unutmasın !.

Canaydın önce takımını düzeltmeye çalışsınBir kulüp başkanına cevap vereceğim şimdi de. Çünkü kendisi benden üst düzey yönetici diye bahsetti (gülüyor).. Bugün bir çok Federasyon Başkanı, Kurul Başkanı Galatasaraylı. Ama bunların hepsini destekledik. Doğruları yaptıkları için. Ben söyledim diye istifa olmaz. Benim 6 oyum var. Geriye kalan 150'yi aşkın oy var. Onlar gitsinler hesap sorsunlar. Güzel söylemiş. Benim söyllediklerimi söylüyor. Herkes haddini bilsin diyorum, adalet olsun diyorum. Bunları ben söylüyorum. O da söylemiş. Ama şunu da söylesin: FB-BJK maçı vardı, 2-1 kazandık. O maçtan önce BJK'nın sahasında olaylar çıktı, saha kapatıldı, ama Tahkim kararı iptal etti. O üst yönetici (Canaydın) o kurul üyelerinden birini aradı mı ve BJK'ya ceza verilmemesi için ricası oldu mu ? Bunu çıksın bi açıklasın. Peki buna benzer konularda herhangi bir FB yöneticisi kurulları aradı mı ? Lütfen bunları bir açıklasın!.. Önce takımlarını güçlendirecekler. Kimse kendi camiasını kandırmasın !..

Yeni Mesaj arşivinde 'tarihte bugün'

Yeni Mesaj Gazetesi arşivi 2001 yılına kadar eksiksiz içerikle erişime açık olup ayrıca tüm arşivde anahtar kelimelerle arama yapmak da mümkündür.

27.10.2004, 27.10.2003, 27.10.2002, 27.10.2001, 27.10.2000, 27.10.1999, 27.10.1998, 27.10.1997, 27.10.1996, 27.10.1995, 27.10.1994, 27.10.1993, 27.10.1992, 27.10.1991, 27.10.1990, 27.10.1989, 27.10.1988, 27.10.1987, 27.10.1986


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.