HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Haçlı lejyonerleri

30.09.2001 00:00:00
Körfez savaşı Fukuyama'nın "tarihin sonu" tezinin adeta laboratuar deneyi olmuştu.

Komünizmin iflası, sosyalist SSCB'nin dağılmasının ardından soğuk savaş yıllarında üretilen frankeştayn Saddam'ı bahane eden ABD, tüm dünyayı arkasına alarak Ortadoğu'ya çullanmıştı.

Körfez zaferi tek kutuplu dünyanın yalnız kovboyu ABD'nin savunduğu liberal değerlerin insanlığın arayışının son durağı ilan edilmesine neden olmuştu.

Baba Bush, Körfez savaşı boyunca liberal Yeni Dünya Düzeninden dem vurmuş romantik ABD sevdalısı aydınlar ve medya başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyaya demokrasinin, hukukun ve liberal değerlerin egemen olacağından bahsetmişti.

Ancak ABD'nin mağrur duruşunu dengeleyecek küresel güçler dengesi oluşmadığı için Körfez'de açığa çıkan vakum yeni savaşlarla, yeni acılarla doluvermişti. Kuzey Irak'ından Karabağ'ına, Bosna'sından Çeçenistan'ına, Kosova'sından Doğu Türkistan'ına, Filistin'in den Endonezya'sına kadar medeniyetlerin fay hatlarında yeni kırılmalar, inançlar arasında yeni gerilmeler, müslümanlar aleyhine yeni savaşlar için start verilmişti.

ABD'sinden Avrupa'sına, Vatikan'ından, İsrail'ine kadar büyük güçler savaş senaryoları yazarken bizdeki "lejyoner" aydınlar ise, seküler olanları globalizm masalları, dindar olanları ise hoşgörü ve diyalog masalları ile vicdanları köreltip zihinleri uyuşturmuştu.

Bu uyku sarhoşluğu içinde girdik 11 Eylül 2001'e. 11 Eylül New York saldırısını bahane edip savaş baltalarını yeniden çıkaran Batı Dünyasının terör bahanesi ile yeniden Avrasya coğrafyasına çörekleneceğini belli etmesi İslam dünyasını hayal aleminden uyandırdı.

Çünkü ABD Başkanı savaşın adını koydu; "Haçlı Seferi".

Ve Papa Ortaasya yoluna koyuldu.

Silahların gölgesinde Kazakistan'ı üs edinen Papa, Bush'tan bir ricada bulunuyordu; "Kendisi Orta Asya'yı terletmedikçe saldırı olmasındı".

Ne olmuştu o hoşgörü ve diyalog misyonu ile yanıp kavrulan Papa'ya... Neden ABD'ye sakın saldırı yapma diyecek yerde, benden sonra tufan emrini vermişti. Papa bununla da kalmamış Ermeni Patriği ile kol kola girerek "Türkleri soykırım yapmakla suçlamıştı".

Bizim Papa sever medyamız, "Papa şaşırdı" manşetleriyle olayı geçiştirerek yine milletimizi uyutmaya kalkmıştı.

Oysa Papa şaşırmamış, kaçırmıştı.

Baklayı ağzından kaçırmış bir miktar da altından kaçırmıştı.

Böylece diyalog ve hoşgörü tülü biraz kan biraz necaset kokusu ile ortalığa saçılıvermişti.

Bizim diyalogcular şaşkın ördek gibi oraya buraya seyirtirken İtalyan Başkanı Berlusconi, Hıristiyan medeniyetinin İslam'dan üstün olduğunu açıklayıvermişti.

Kohl'lerin, Jiskardes'lerin, Schmdit'lerin Avrupa'nın Haçlı kimliğine yaptığı vurguyu görmezlikten gelenler, Afganistan başta olmak üzere yaralı İslam dünyasına saldırırken sıcağı sıcağına attığı bu naraları bizim Haçlı lejyonerlerinin tevil gayretkeşliğine ne demeli?

Bunlar kendilerini akıllı, milleti sersem mi sanıyor.

Olmuyor beyler, mızrak çuvala, Haç koynunuza sığmıyor.

Ekranlarda ABD için gözyaşı döken bu Haçlı lejyonerlerine tavsiyemiz önce bellerindeki zünnarları çözmeleri...

Emre AKMAN


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.