HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Hedefimiz savunma

09.10.2001 00:00:00
ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, operasyonun ilk hedefinin hava savunma sistemini yok etmek olduğunu söyledi.

ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, düzenlediği basın toplantısında, "Operasyonun ilk hedefi, Taliban'ın hava savunma sistemini yok etmek. Tüm askeri hedefleri belirledik. Kumanda merkezleri, karargahlar tespit edildi. Bu hedefler yokedildiklerinde harekat daha rahat sürecek" dedi.

ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, "Taliban liderleri ve yandaşları bilmeliler ki, terörizme yataklık hoş görülemez" diyerek "El-Kaide'nin yeni operasyonların hazırlığı içinde olduğunu ve Taliban yönetiminin ona yardım ettiğini" belirtti.

"Afganistan'ı terör üssü olmaktan çıkaracağız. Bu arada Afgan halkına da yardım göndermeye devam edeceğiz" diyen Rumsfeld, "Bu operasyonun herhangi bir kişiye, gruba ya da devlete karşı olmadığını; topyekün terörizme karşı açılmış bir savaş olduğunu" söyledi. Savunma Bakanı Rumsfeld, "Operasyonun farklı noktalardan yürütüldüğünü; denizaltıların, uçakların, amaca ulaştıracak bütün araçlar kullanıldığını" belirtti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.