HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Hüseyin Baş farkını yaşayacağız

29.04.2020 00:00:00

Genel Başkanımız İlim adamı, fikir adamı, gönül adamı Haydar Baş hocamızı 15 gün önce Hakk'a uğurladık.

O, ilmi ile fikri duruşu ile dürüstlüğü ve doğruluğu ile yarını gören, tahlil ve tespitleri ile en önemlisi insan merkezli bir sistem kurarak insanı çok sevmesi ve insan yetiştirmesi yönü ile örnek bir şahsiyetti.

Haydar Baş hocam on binlerce insan yetiştirdi. O'nun yetiştirdiği her kişi donanımlı, fikri icraatlarını pratik hayata dökecek kadar dolu insanlardır.

Onlardan bir tanesi, tırnakları ile kazıya kazıya gelen, her ortamda, siyaset, ticaret ve sosyal alanda halkın içinde yoğrularak olayın pratiğini yaşayarak yetişen Av. Hüseyin Baş'tır.

Hüseyin Baş, Bağımsız Türkiye Partisi Merkez Yürütme Kurulunda bulunan 131 eğitimli ve donanımlı kişilerin ortak fikri ve oyuyla Genel Başkanlığa seçildi. Allah vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu etsin.

Hüseyin Baş tüccardır

Hüseyin Baş'la yaklaşık 17 yaşından bu tarafa beraber çalışmalara imza attık. Hüseyin Baş, Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandığı dönemde hem okudu, hem ticaret hayatına atıldı. Ayakları üzerinde durmayı çok genç yaşta öğrendi. 17 yaşlarında başladığı ticari hayatında ortaya koyduğu çalışkanlık, disiplin, akıllı ve kıvrak zekâsı ile girdiği bütün işlerde üstün başarılar sergiledi. Bilinen büyük markaların oluşmasına imza attı. Girdiği ticari işleri hem genişletti, hem büyüttü, hem de insanlığa faydalı oldu. Olmaya da devam etmektedir. 

Siyasette hep lider kişiliğe sahipti

Ticarette başarılı olan genç yetenek Hüseyin Baş, ortaya koyduğu sürükleyici ve lider kişiliği ile siyasi çalışmalarda gençlik teşkilatında büyük başarılara imza attı. Teşkilatın çekirdeğinden gelerek partinin el ilanlarını dağıttı, afişlerini astı. Merdiven basamaklarını bir bir tırmanan Hüseyin Baş, Bağımsız Türkiye Partisi Basın Propaganda Başkanlığı'nı yaptı. Kimsenin yapamadığı projelere imza attı. Akıllı, zeki ve kabiliyetli olan Hüseyin Baş, genç yaşta Genel Başkanımız Haydar Baş bey'in dikkatini çekmeyi başardı. 

Genel Başkanımız, Haydar Baş hocamız Hüseyin Baş'a teşkilat ve partinin en önemli kritik kararlarında yetkiler vererek Hüseyin Baş'ı ön plana çıkarmaya başladı. Hüseyin Baş kararlı, istikrarlı, disiplinli ve çalışkan lider yapısı ile aldığı görevleri başarı ile yaptı.

Son yıllarda ortaya koyduğu kritik çalışmalar ile partinin önünü açan isim oldu. Yerel ve genel seçimlerinde Bağımsız Türkiye Partisi'nin bütün seçim stratejilerini yürüten ekibe liderlik yaptı. 

Hüseyin Baş aldığı her görevi başarı ile yaparak, kimseyi kırmadan tabir yerinde ise kazıya kazıya geldiği bu yolda emeğinin karşılığını Genel Başkan olarak aldı.

Öyle zamanlar oldu ki, beraber çalıştığımız dönemde çok kritik kararlarda Genel Başkanımız Haydar Baş hocamız, "Hüseyin Baş ile oturun karar alın. O aldığınız kararın altına imza atıyorsa, ben de altına imza atıyorum." dediği çok olayla karşılaştık. Hüseyin Baş verdiği kararlarda Genel Başkanımıza hiç mahcup olamadı. Hiç de yanılmadı. 

Hüseyin Baş sosyal bir kişiliktir

Sayın Hüseyin Baş, insanları seven, sahiplenen yapısıyla insan kırmayı sevmeyen bir liderdir. Her daim istişareyi seven, olayları kafasında yoğurduktan sonra ortak bir fikir ile hareket eden genç Baş, arkadaşlarına özen göstererek, tek tek sıkıntıları ile ilgilenen bir liderdir.

Yapı olarak yaptıklarını konuşmayı sevmeyen, icraatları ile ön plana çıkan Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Hüseyin Baş, Haydar Hocamızın yolundan bir santim dahi açı yapmadı. Bundan sonra da açı yapmayacağı aşikârdır.

Aklıselim, zeki olan Hüseyin Baş farkını ilerleyen tarihlerde yaşayacağız. Bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu hep beraber göreceğiz. 

Genel Başkan olduktan sonra attığı ilk twitte,"Merak etmeyin, yakında tanışacağız" diyen Genel Başkanımız Hüseyin Baş, Haydar Baş hocamızdan aldığı bayrağı yere düşürmeden daha yükseklerde taşıyacağından emin olun. Hüseyin Baş'a güvenin, gerisini merak etmeyin.

Haydar Baş hocamızla aynı çizgide olan Bağımsız Türkiye Partisi'nin genç, çiçeği burnunda, akıllı, zeki, insanları seven, dürüst, hak-hukuku çok iyi tartıp, ölçüp-biçen lideri Hüseyin Baş ile bir beraber olup, Haydar Baş hocamızın davasını, fikirlerini Dünya'nın zirvesine altın harflerle yazdıracağız…

 
İsmail Çetin / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.