HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

İlk sanal üniversite açılıyor

25.07.2001 00:00:00
Anadolu Üniversitesi'nce (AÜ) internet üzerinden eğitim yapacak olan ve YÖK tarafından onaylanan "Bilgi Yönetimi" önlisans programı, 2001-2002 eğitim ve öğretim yılında hizmete girecek. AÜ Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç ile programa destek veren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Haluk Maga, üniversitenin internet üzerindeki ilk önlisans programı olan "Bilgi Yönetimi"ne katılım şartlarını ve verilecek eğitimin detaylarını anlattı.

Üniversitelerinin nitelikli insan yetiştirmek için Türkiye'de ilk defa sanal ortamda bir önlisans programını hizmete sokacağını belirten Prof. Dr.

Prof. Dr. Ataç, ÖSYS sonuçlarına göre, "eşit ağırlık"ta 105'in üzerinde puan alan 500 öğrencinin bölüme yerleştirileceğini kaydederek, derslerin tamamının internet üzerinden verileceğini anlattı.

Eğitim ücreti 700 milyon lira

Derslere katılımın zorunlu olacağını, bu nedenle öğrencilerin eğitim süresince internet erişimine sahip orta büyüklükte bir bilgisayarı bulunması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Ataç, kayıt da dahil olmak üzere öğrencilerden yaklaşık 700 milyon lira eğitim ücreti alınacağını bildirdi. Prof. Dr. Ataç, kayıt sırasında öğrencilere uygulamalı derslere ait kitaplar, uygulamalı CD-ROM'lar ile "Microsoft Windows 2000 Professional" ve "Office 2000 Professional" yazılımların yanı sıra her 16 öğrenciye bir öğretim görevlisi tarafından 4 saatlik danışmanlık hizmeti verileceğini söyledi.

Yıl sonu sınavlarının ise daha sonra duyurulacak illerde yapılacağını anlatan Prof. Dr. Ataç, yine internet üzerinden eğitim verecek elektrik-elektronik, turizm ve halkla ilişkiler bölümleri için YÖK'ten onay beklediklerini söyledi. Prof. Dr. Ataç, bölümle ilgili detaylı bilginin üniversitenin "http://bilgi.anadolu.edu.tr" adlı internet adresinden edinebileceğini sözlerine ekledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.