HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Irak'a Türk askeri hassas bir konu

16.10.2003 00:00:00
ABD Başkanı George W. Bush'un Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice, Türk askerinin Irak'a gitmesi konusunda Türk hükümeti ve Iraklılar ile temasta olduklarını belirterek, "nasıl sonuçlanacağını göreceğiz" dedi.

Beyaz Saray sözcüsü Scott McClellan da, gazetecilerle konuşurken, Irak'a Türk askeri gönderilmesi konusunda ABD'nin Irak'taki sivil yöneticisi Paul Bremer ve diğer yetkililerin, Irak Geçici Hükümet Konseyi üyeleriyle doğrudan temasta olduğunu ve Türk hükümeti yetkilileriyle de detaylara ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti.

ABD Başkanı George W. Bush'un Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice, Beyaz Saray'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk askerinin Irak'a yerleştirilmesinin "hassas bir konu" olduğunu kaydederek, "ancak Türkler'in yaptığını memnuniyetle karşıladık ve onlarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz" ifadesini kullandı. Türkler'in yanı sıra Iraklılarla da, Türk askeri konusunda temasta olduklarını belirtti.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.