HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

İslam düşmanları

05.06.2001 00:00:00
ABD'de, Müslümanlar aleyhine yayınlar yaptığı gerekçesiyle kapatılan Hindulara ait bir web sitesinin, Musevilerin girişimiyle yeniden yayına başladığı bildirildi.

Habere yer veren Amerikan gazeteleri, sitenin yeniden faaliyete geçmesini sağlayan radikal Musevilerin, İsrail'de bulunan Arap aleyhtarı terör örgütleriyle bağlantıları olduğundan şüphelenildiğini yazdılar.

New York Times gazetesi, "dünyanın değişik bölgelerine mensup iki farklı aşırı dinci felsefenin, New York'un etnik karmaşası içinde alışılmışın dışında bir ittifak oluşturduklarını" belirtti.

Gazeteye açıklama yapan kaynaklar, militan Hinduların, sırf Müslümanlara karşı düşmanlıkları nedeniyle, geçen ay New York'ta yapılan "İsrail Günü Yürüyüşü"ne, çok sayıda Musevi örgütünün de Afganistan'daki Taliban yönetimini protesto için Hindular tarafından yine New York'ta bir süre önce düzenlenen mitinge katıldıklarına dikkat çektiler.

New York Times'a açıklamada bulunan Hindulara ait web sitesinin yöneticisi Rohit Wysmaan, "aynı savaşın savaşçıları oldukları", "Hinduların ve Musevilerin sorunlarının kökeninde İslam'ın yattığı" şeklinde ifadeler kullandı.

Karşı görüşü savunanlar ise, "bu kişilerin New York'a, kendilerine daha iyi bir yaşam kurmak amacıyla değil, özgürlük ortamından, kendi siyasal ideolojileri açısından yararlanmak amacıyla geldiklerini" söylediler.

New York'ta Musevilerin daha çok Brooklyn, Hindu'ların ise Queens ve Long Island kesimlerinde yaşadıkları biliniyor.

Hindular New York'ta "HinduUnity.org" adlı bir web sitesi oluştururken, Museviler de rahip Kahane adına kurdukları "Kahane.org" adlı sitede görüşlerini anlatıyor.

Kahane adlı iki siyasal kuruluş, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından "terorist örgüt" olarak nitelendirilmiş ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI) bu kuruluşların Brooklyn'deki merkezini basarak, arama yapmıştı.logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.