HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

İslam’ın özü salâvatta gizlidir

04.05.2021 00:00:00
'İslam’ın özü salâvatta gizlidir' seslendirme dosyası:
 Allah, Âdem Aleyhisselam'dan bu yana emirlerini Peygamberleri aracılığı ile insanlığa göndermiştir. Son olarak Kur'an-ı Kerimi Hz. Muhammed Efendimiz aracılığı ile insanlığa göndermiş ve Nübüvvet yolu son bulmuştur. Kur'an-ı Kerim'i ile de bütün kitapların hükmü geçersiz olmuştur. Kur'an ve O'nun canlı örneği Peygamberimiz ile insanlığa doğru yolu göstermiş, tek hak olan Allah'a ibadeti emretmiş, yolunu da göstermiştir. Uyulduğunda cennet, uyulmadığında ise cehennem insanlığa Allah tarafından işaret edilmiştir.

Buradan hareketle Allah'a kul olmanın tek yolu Kur'an-ı Kerim'in emrettiklerini ve O'nu canlı olarak hayata geçiren Hz. Peygamberin yaptıklarını ve dediklerini yapmaktır. Bunları yerine getirirsek, Allah'a kulluğumuzu yapmış oluruz ki rızasını kazanır hazinesindeki nimetlerinden dünya-ahiret %100 faydalanırız.

Hak yol ile batıl yol net olarak ayrılmışken Peygamber efendimizin ahirete rıhlet etmesinden bu güne kadar insanlık şahsi menfaatleri için dini farklı yönlere çekmiş ve böylece fazlası ile hurafeyle dolmuştur.

O İslam, bu İslam,şu İslam…Gibi İslamlar doğmuş ve iyice sulandırılmıştır. Değerli kardeşlerim İslam İslam'dır. Tek İslam vardır. O'da Allah Resulu Hz. Peygamber aracılığı ile tebliğ ettiği İslam'dır. Başkada İslam yoktur.
Bu İslam'ın da özü Salâvatta gizlidir.

Salâvat, "Allahümme Salli Ala Muhammedin ve Ala Ali Muhammed"dir.
Burada Peygamber Efendimizden sonraki Hak yol açık ve seçik ortaya konulmuştur.
İslam'ın nübüvvete ve velayet olarak 2 kutbu mevcuttur. İki kutbunda başı Hz. Peygamberdir. Yalnız Peygamber Efendimizden sonra velayetin Başı Allah'ın emri, Peygamberimizin Gadir-i Hum'da tebliği ile İmam Ali olmuştur. Salâvat'ın işaretide budur.
İslam'ın Hak yolunun silsilesi Allah'ın emriyle ortaya konulmuştur.
Peygamberimiz Hz. Muhammed Efendimiz,
Velayetin Başı İmam Ali,
O'nun soyundan gelenlerdir.
Bu yoldan gidenler Hak yol üzere olduğu için Allah'ın rızasını kazanır.
Merhum Haydar Baş hocamız, "Peygamber Efendimizi ve Ehl-i Beyti ne kadar çok seviyorsanız bilin ki Allah'a o kadar yakınsınız. Ne kadar az seviyorsanız, ne görürseniz görün o kadar uzaksınız. Salât-ü selam getirdikçe Allah'a, Resulüne ve Ehli Beyt'ine yakın olursunuz." demektedir.

Bizler her an Allah'ı zikir ile birlikte, Allah'ın sevgilisi Fahri Âlem efendimizi salât ve selam ile anmalıyız.
''AllahümmeSalli Âlâ Muhammedin ve Ala Ali Muhammed''  diyerek.
Allah, Resulü ve Ehli Beyt'ini her daim anmaktayız.
Tahiyyatta Ehl-i Beyti var.
AllahümmeSalli duasında Ehl-i Beyti var.
AllahümmeBarik duasında Ehli Beyt'i var.

Hem Ehl-i beyti ve Hz.İbrahim'e kadar giden bütün sülalesi mevcuttur. Allah şefaatlerinden ayırmasın. Bunlara sarıldım mı hiç korkma. Kurtuluşa erersin.
İşte kurtuluşa ermenin yolu Peygamber Efendimizden ve O'nun Ehli Beyt'inden geçtiği Hak Teâlâ tarafından açık ve seçik beyan edilmiştir.

Hz. Peygamber gibi yaşayan, Kur'an-ı Kerim üzere yaşayan İmam Ali kurtuluşun ipidir. Hz. Ali gibi yaşayan ve O'nun ipinden tutan, Peygamber Efendimizin ipini tutmuş olur. O İpte seni Allah'a ulaştırır. Kurtuluşa eriştirir. Hak yol üzere yaşamış olursun. Ehli Beyt ipini tutun ve sakın bırakmayın…


 


 
İsmail Çetin / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.