HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 TEMMUZ 2022, ÇARŞAMBA

İşte lider, işte Başbakan; Başbakan gibi karşılandı

31.10.2002 00:00:00
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 'gül ve halı' diyarı Isparta'da Başbakan gibi karşılandı. Ispartalılar, geliştirip temellendirdiği projelerle Türkiye'yi Kainat Devleti yapmak için yola çıkan BTP Lideri Prof. Dr. Baş'ı büyük bir sevgi seli ile bağırlarına bastılar.

Isparta'da düzenlenen

en büyük miting

BTP'nin Isparta mitingine yaklaşık 15 bin kişi katıldı. Seçim kampanyaları döneminde Isparta'da yapılan en büyük mitingti bu. Mitingde vatandaşların Prof. Dr. Haydar Baş'a olan güveni ve desteği gözlerden kaçmadı. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Haydar Baş, Isparta'da yaklaşık 1000 araçlı bir konvoyla karşılandı.

İşte Lider, işte Başbakan

Halkın yoğun ilgisi altında "İşte Lider, İşte Başbakan" sloganları eşliğinde meydana giren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, projelerini ve kaynaklarını Ispartalılarla paylaştı.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, esnaftan memura; sanayiciden ev kadınına; çiftçiden öğrenciye kadar 70 milyonu kucaklayan projelerinin kaynaklarını geçtiğimiz pazar günü TRT 1'de Türk Milletine'ne açıkladığını hatırlattı. Prof. Dr. Haydar Baş, yurt dışında ödül alan projelerini hayata geçirmek için bulduğu kaynakları şöyle sıraladı: "Türk milleti tarihin en köklü, en soylu, en necip bir ailesidir. Tarihte 16 devlet kurmuş olan milletimiz gezdiği bütün coğrafyalarda, bütün insanlığın can, mal, namus, din ve vicdan emniyetini bütün insanlığa doya doya yaşatmıştır. Bugün insanlık şayet can, mal, namus, din ve vicdan emniyetinden mahrum ise bu aziz milletin eli dünya coğrafyasından geriye çekildiği içindir. Şimdi var mısınız 3 Kasım'da yüce milleti tekrar bu hakimiyet dönemine yani insanlığa haklarını verme dönemine kavuşturabilmek için Bağımsız Türkiye Partisi'ni tek başına iktidar yapmaya?

Bu sahip olduğumuz kıymetli değerleri görmezliklten gelerek "Biz Avrupa olmazsa aç kalırız, AB olmazsa iş bulamayız" diyen maalesef siyasilerimizin iddiası insanımızı muazzam derecede moralini bozmaktadır. Eğer biz kendi imkanlarımızı yani yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızı imkanlarımızı harekete geçirebilirsek, Avrupa o zaman bizim soframızın artığına muhtaç olacak duruma gelecektir. Bundan kesinlikle şüpheniz olmasın.

* Ülkemizde olan altın rezervi dünyada ikinci kaynaktır. Birincisi Güney Afrika'da, ikincisi 6500 ton ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin coğrafyasındadır. İşte biz bunu vatandaşlarımızla beraber ortaklık kurarak, yani şirket oluşturarak, işletmeye açacağız. Bundan yılda tam 20 milyar dolar gelir temin edeceğiz.

* Diğer bir kaynağımız tasarruf ettiğimiz altınlarımız. Annelerimizin, yengelerimizin, gelinlerimizin yastık oltında, kolunda ve de boynunda altınları var. Bunlar bugünkü değer itibariyle tam 56 milyar dolar civarındadır. Biz iktidar olduğumuz gün, o günün şartlarında kardeşlerimizin altınlarına yüzde 30 kar vererek onlara müşteri olacağız. 56 milyar dolara malik olan altını inşallah devletimizin hazinesine kazandıracağız.

* Milletimizin bankalarda, yastık altında, sandıkta 150 milyar dolar civarında sermayesi vardır. O sermaye de o günün şartlarında, yani Bağımsız Türkiye Partisi iktidar olduğu dönemde millete müşteri olacak ve vatandaşa yüzde 30 karla beraber kendisi de kazanacak, devletini de kazandıracak. Böylece devletimiz 150 milyar dolar hazineye malik olacaktır.

* Bir başka kaynak da gurbetçilerimizdir. Anavatandan uzaklaşıp, ekmek bulabilmek için gurbete gittiler ve memleketlerini unuttular. Artık bize yabancı insan oldular. Onları da kazanmamız lazım. Nasıl kazanacağız? Onları da para almadan yani kendilerinden bir kuruş almadan emekli ederek kazanmaya çalışacağız.

* Bir başka kaynaklarımız ise Maden İşletmeleri Anonim Şirketi olacak. Altın, bor, gümüş, toryum ve krom maden rezervlerimizin işletilmesi için bir şirket kurulacaktır. Vatandaşlarımız bu şirkete ortak olacaklar. Yani sizler devletin toryum madenine ortak olacaksınız. Böylece kuracağımız bu şirketler, tam 60 milyar dolar hazinemize girdi olarak geçecek.

* Diğer kaynak da Mermer İşletmeleri olacaktır. Mermer, kireç, tuğla ocaklarının işletilmesi için yeni bir şirket kurulacaktır. Bunların rezervi tam 1 trilyon dolardır. Onun içinde 150 milyar dolarlık bir şirket oluşacak ve vatandaşımızdan bu kadar meblağ hazineye kazandırılmış olacak. Kaynaklarımızı saymakla bitiremezsiniz.

* Enerji, petrol, turizm, hayvancılık, tarım, ormancılık mı istersiniz? Bunlar da tam 150 milyar dolar girdi temin etme fırsatına sahip olacağız. Bizim millet olarak bu kaynaklardan elde edeceğimiz meblağ 658 milyar dolardır. Yatırım projelerini bir araya topladığımız zaman ise, sadece 35 milyar dolardır. Elde ettiğimiz kaynaklar bizim programımızı hayata geçirebilecek miktarın 20 katıdır. Şimdi var mısınız Bağımsız Türkiye Partisini 3 Kasım'da tek başına iktidar ederek, annelerimizi emekli etmeye? Yani ev hanımlarını emekli edelim, şoförlerimize vasıtalarını yenilemeleri için kredi verelim. Hayvancılıkla uğraşan, tarımla uğraşan çiftçimize ve esnaf kesimimize faizsiz kredi verme imkanlarını elde edelim. Yeni bir Türkiye'yi hayata geçirmek üzere denemekte olduğunuz partileri nadasa bırakalım. BTP'yi tek başına iktidar ederek, geleceğimizi aydınlığa kavuşturalım ve Türk Milletini huzura, saadete ve mutluluğuna ulaştıralım"

Devlet-vatandaş elele verecek

Projeleri ile dünya çapında tanınan ve birçok devletten ödül alan Prof. Dr. Haydar Baş, her kesime hitap eden projeleri ile Ispartalı'ların gönlünde taht kurdu. Prof. Dr. Baş, açıkladığı 658 milyar dolarlık kaynaklarını vatandaş-devlet işbirliği ile şirket kurarak kullanacaklarını ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik batışın önüne geçeceklerini sözlerine ekledi. Anadolu basınına da kendi tesislerini kurmak üzere faizsiz kredi vereceğini açıklayan Prof. Dr. Haydar Baş, böylece medyayı tekelcilikten kurtaracağını sözlerine ekledi. Ispartalı'nın yakından tanıdığı Prof. Dr. Baş, 'Ben yeniyim' diyerek tekrar sahneye çıkan AKP Lideri Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Yaklaşık 2 saat halka hitap eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Ispartalı'dan 4 Kasım'da tek başına Bağımsız Türkiye Partisi iktidar yapma sözünü alarak alandan ayrıldı.

Yeni Mesaj arşivinde 'tarihte bugün'

Yeni Mesaj Gazetesi arşivi 2001 yılına kadar eksiksiz içerikle erişime açık olup ayrıca tüm arşivde anahtar kelimelerle arama yapmak da mümkündür.

31.10.2001, 31.10.2000, 31.10.1999, 31.10.1998, 31.10.1997, 31.10.1996, 31.10.1995, 31.10.1994, 31.10.1993, 31.10.1992, 31.10.1991, 31.10.1990, 31.10.1989, 31.10.1988, 31.10.1987, 31.10.1986, 31.10.1985, 31.10.1984, 31.10.1983


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.