HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

KOBİ'ler krizi ihracatla vuracak

23.09.2001 00:00:00
Ege İhracatçılar Birliği (EİB) Başkanlar Kurulu Başkanı Mete Uğuz, ihracatta müşteriler ile uzun süreli ilişkilerin yaşandığını söyleyerek, "Doğru pazarda doğru alış-verişe başladıysanız artık önünüzü görebiliyorsunuz demektir" dedi.

İzmir Genç İşadamları Derneği (İGİD) tarafından düzenlenen "KOBİ'lerde Kriz İhracatla Aşılacak" konulu panelde konuşan Uğuz, ülke ekonomisinin daraldığı bir dönemde herkesin işletmelerini ihracata açmayı düşündüğünü belirterek, "Eğer ihracatçı olmasaydık bugün hayatta olan firmaların çoğu ayakta kalamazdı. Tüketici eğilimi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok değişti. Çünkü ülkemizde insanlar (önce aş sonra eşya, giyim) diyorlar. İhracatçı olmamızın avantajı sattığımız malı gelen mal bedeli ile tekrar rafımıza koyma şansımızın olmasıdır" diye konuştu.

'Milli üretimin yüzde 95'i KOBİ'lerin'

İGİD Başkanı Ahmet Türkcan ise istikrar arayan Türk ekonomisinin umduğunu bağladığı ihracatta, milli üretimin yüzde 95'ini gerçekleştiren KOBİ'lerin potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmanın yollarının aranması gerektiğini belirtti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.