HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Kriz, dil öğretmeye yöneltti

23.07.2001 00:00:00
Ankara Üniversitesi TÖMER Dil Öğretim Merkezi Kayseri Şube Müdürü Oktay Durukan, yabancı dil eğitimine olan talebin, ekonomik krizle birlikte işadamlarına kaydığını belirtti. Durukan, ekonomik krizin dış ülkelerle çalışan firmaları fazla etkilemediğini ifade ederek, bunu görüp, dışa açılmayı planlayan şirket yöneticilerinin yabancı dil öğrenme gayreti içine girdiklerini kaydetti.

Açıklamasında, kriz nedeniyle işyerlerinden çıkarılan işçi sayısında artış olduğunu hatırlatan Durukan, şunları ifade etti:

"Yabancı dil bilen işçiler, işten çıkarılma korkusunu en az yaşayanlar oluyor. Yabancı dil bilen ve bildiği dil sayesinde yurtdışıyla ilişkiler kurarak dış piyasaya ürün satabilen elemanlar, işlerine 'garanti' gözüyle bakabilmekteler. Ekonomik sıkıntıyı aşmak için çeşitli yollar arayan işadamları, dış ticarete büyük önem vermeyebaşladılar. Bu nedenle, yabancı dil eğitimi talebi, öğrencilerden işadamlarına kaydı."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.