HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Kutan: Şaron'la anlaşma yapılmasın

09.08.2001 00:00:00
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un geçmişi itibariyle Türk ve dünya kamuoyu tarafından tasvip edilmeyen bir isim olduğunu belirterek, bu ülkeyle stratejik ve askeri anlaşma yapılmamasını istedi.

Kutan, Şaron'un, bugün Türkiye ziyaretini değerlendirirken de "Mr. Şaron geçmişi itibariyle sadece Türk kamuoyunda değil, dünya kamuoyunda da tasvip edilmeyen bir isimdir. Geçmişinde hakikaten büyük zulümlere alet olmuş birisidir" dedi. Kutan, ancak Şaron'un İsrail Başbakanı olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Ben hükümete bir çağrıda bulunuyorum. Bir ülkenin başbakanı Türkiye'ye geliyor. Bu sadece bir ziyaret seviyesinde kalacak ise bunu normal bir ziyaret olarak kabul ederim.

Ancak hiçbir şekilde Şaron'la, bazı gazetelerde de ifade edildiği gibi bir stratejik işbirliği ve askeri anlaşma kesin olarak yapılmamalıdır. Ortadoğu'nun en güçlü ülkesi Türkiye olarak Şaron'a, Türkiye'nin Ortadoğu'da mutlaka adil bir barış arzu ettiğini, böylesine adil bir barış ortamının sağlanmasının da İsrail'in yayılmacı, baskıcı, komşularına adeta zulüm eden tutumdan vazgeçmesi olduğu hususunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin görüşünü intikal ettirmelidirler."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.