HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 21 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

Nankörlük etmeyelim

16.05.2001 00:00:00
Nankörlüğü tanımla veya anlat deseler, sözcükleri peşpeşe sıralamak yerine pazar akşamı Florya'da yaşananları bir kere daha izlemelerini tavsiye ederim insanlara.

Dün demeye dilimiz varmıyor. Hala yaşanan başarılar zinciri içindeki Galatasaray'da bir avuç taraftar futbolculara ve yöneticilere sahtekâr diye bağırıyor.

Ne oluyor? Galatasaray yıllardır şampiyon mu olamadı? UEFA Kupası'nı mı kazanamadı? Yoksa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final mi oynamadı? Dahası Türkiye Birinci Futbol Ligi'nde şampiyon mu olamadı?

Ne çabuk unutuluyor şu futbolda herşey. Hele hele başarılar. Futbolcular da öyle unutuluveriyorlar.

Kulüpleri ayakta tutan en önemli olgu sevgiden geçer. Sevgiyi inanılmaz başarılara rağmen şiddete, tatminsizliğe çevirirseniz, sevgi yumağı içinden kulüp çıkar sonrasında ona ulaşamıyacağınız bir canavarı yaratıverirsiniz. İzleme şansını giderek kaybettiğimiz sevgili kulüplerimizi daha sonra masal gibi büyüklerimizden dinler hale getirirsiniz.

Ben, Galatasaray taraftarının, hatta çok büyük çoğunluluğunun pazar akşamı Florya'da yaşananları onayladığına inanmıyorum. İnanmak da istemiyorum. Galatasaray lafla değil gerçekle ve elimizle tutabileceğimiz gerçekle bizlere pek çok ilkleri yaşattı. Bu zaferleri Fenerbahçe şampiyon oluyor diye bir kalemde çizip atmaya kimsenin hakkı olamaz. Zaten bu hakkı da ne spor tarihi ne de Galatasaray'ın geçmişi kimseye vermez. Eğer aksi olursa elde edilen başarıların hiç bir anlamı kalmaz. Bu da kendi kendimizi inkar anlamına gelir.

Hele Fener, Beşiktaş, Trabzon ve diğerleri bir kere üst üste 4 defa şampiyon olsunlar da bir görelim. UEFA Kupası, Süper Kupa, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalde cabası.

Tabii ki G.Saray bunlarla övünerek vakit geçirecek değil. Ne var ki bu sene şampiyon olamadık diye milleti sahtekar ilan etmek de hiç mi hiç onaylanacak bir düşünce değil. G.Saray'ı bir kere daha kutluyoruz bize yaşattıkları ilkler için...
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.