HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Okul önlerinde denetim

27.09.2001 00:00:00
Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ve sarkıntılık, gibi olaylarla mücadele kapsamında, üçer görevliden oluşan 16 ekiple okulların güvenliğini sağlıyor.

Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, okulların açılmasıyla okul önlerinde polisiye önlemler artırıldı. Uyuşturucu ve benzeri kötü alışkınlıkları engellemek amacıyla 36 okulun önünde ekiplerin görev aldığını belirten yetkililer, şunları kaydettiler:

"Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu, sarkıntılık ve laf atma gibi olaylarla mücadele kapsamında, 16 ekiple okulların güvenliğini sağlıyor. Çalışmalarda özellikle lise önlerine ağırlık veriyoruz. Okul çevresinde şüpheli şahıs görenler de 155'i arayarak bize ihbarda bulunuyorlar. Okul dışından geldiği saptanan kişiler gerek görüldüğünde üst baş araması yapılarak, yanında bıçak ya da tabanca olup olmadığı kontrol ediliyor.Özellikle lise önlerinde genç gruplar arasında 'kız' yüzünden tartışma yaşanmamasına ve 'laf atma' şeklinde olayların olmamasına çalışıyoruz."

Okulları, sabah, öğle ve akşam olmak üzere giriş ve çıkış saatlerinde kontrol ettiklerini anlatan yetkililer, polis ekiplerinin bulunmasının bazı istenmeyen olayların önüne geçtiğini belirttiler.

Yetkililer, yeni eğitim ve öğretim yılı başından bu yana olumsuz bir olayla karşılaşmadıklarını kaydettiler.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.