HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Oto hırsızlarına dikkat

12.08.2001 00:00:00
Edirne'de, Emniyet Müdürlüğü, artan oto hırsızlığı olaylarına dikkati çekerek, kısa bir süre için bile olsa kontak anahtarını kapatmadan otonun yanından ayrılmamaları konusunda sürücüleri uyardı.

Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri, aracın anahtarları ile tescil belgesinin yabancıların ulaşabileceği yerlerde bırakılmamasını önerirken, bir anlık ihmal sonunda kontak anahtarının kopyasının yapılarak, tescil belgesinin sahtesi ile tanzim edilebileceğini bildirdiler.

Yetkililer, tescil belgesindeki numaralarla aracın üzerindeki numaraların farklı olması halinde, aracın kayıtlı olduğu, Trafik Tescil birimlerine başvurulmasını istediler.

Aracın kimlik kartı olan şasi numarasının bir yerlere kaydedilereksaklanması gerektiğini vurgulayan yetkililer, cüzdan, çanta, kredi kartı, cep telefonu gibi değerli eşyaların ya da değerli eşya görüntüsü veren paket veya poşetlerin araçta bırakılmaması gerektiğini belirttiler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.