HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Pakistan kaynıyor

26.09.2001 00:00:00
Pakistan'ın olası bir ABD saldırısına destek vermesini istemeyen bir grup, ABD ve Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref aleyhine bir gösteri düzenledi.

Başkent İslamabad'da düzenlenen gösteriye, çoğunluğu dini gruplardan ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 1500 kişi katıldı.

Gösteriye katılanlar, ellerinde ABD ve siyonizm aleyhtarı pankartlar taşıyarak, ABD Başkanı George Bush aleyhine ve Suudi asıllıterörist Usame bin Ladin lehine sloganlar attılar.

Pervez Müşerref'in Afganistan'a karşı yürütülen mücadelede ABD yanlısı bir politika benimsemesinin ardından, Pakistan genelinde düzenlenen bu tip gösterilerin, 28 Eylül Cuma gününden itibaren daha da artması bekleniyor.

Pakistan sınırını açtı

Pakistan'ın, ABD'nin Afganistan'a olası saldırısından kaçan binlerce Afgan mültecinin ülkeye girişine izin verdiği bildirildi.

Yetkililer, Pakistan'ın güneybatı sınırındaki Çaman'daki geçiş noktasını, bu sabah Afgan mülteciler için açtığını kaydettiler.

Aynı yetkililer, Veş'de bekleyen Afgan ailelerin Pakistan'a girmeye başladığını belirttiler.

Pakistan, mülteci akınına uğrayacağı endişesiyle vizeleri olmayan tüm Afganlılara sınırını geçen hafta kapatmıştı.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (UNHCR) İslamabad'daki bir sözcüsü, Afgan mültecilerin Pakistan'a girişine izin verilmesi konusunda yetkililerle sözlü anlaşmaya vardıklarını, ancak bu anlaşmanın sadece Çaman sınır geçişini kapsadığını kaydetmişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.