HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Piyasaların gözü yastık altında

20.07.2001 00:00:00
Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Alan, hükümetin yastık altındaki dövizi ekonomiye kazandıracak radikal önlemler alması gerektiğini söyledi.

Alan, dalgalı kur sisteminin dövizin sürekli yükselmesine, halkın değer kaybeden Türk lirası karşısında dolara yönelmesine neden olduğunu kaydetti. Halkın parasını dolara çevirerek yastık altına koyduğunu belirten Alan, "Dalgalı kur sistemi maalesef tutmamıştır. Çünkü, döviz bugüne dek hiç düşmemiş ve sürekli olarak yükselmiştir. Halk yatırımını dövize yaparak, yastık altına koymuştur. Hükümet yastık altındaki dövizi ekonomiye kazandıracak radikal önlemler almalıdır. Ekonomi programı yeniden gözden geçirilmelidir. Toplum sosyal bir patlamanın eşiğindedir. Kriz nedeniyle iş yapamaz hale gelen esnaf ve sanatkarlar birer birer işyerlerini kapatmaya başlamıştır. İşyerini kapatan esnaf,kendisine maaşla çalışabileceği bir iş bulmamız için bize başvurmaktadır"dedi. Oto Sanatkarları Odası Başkanı Ahmet Şahin de, ekonomik krizin en çok küçük esnaf ve sanatkarları etkilediğini, siyasette güven ortamı sağlanmadıkça ekonominin düzelmesinin mümkün olmayacağını savundu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.