HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Prof. Dr. Haydar Baş’ın eseri emin ellerde

Hamzaçebi: BTP, Sayın Haydar Baş'ın bırakmış olduğu eseri çok daha ileriye taşıyacak olan bir genel başkana ve kadroya sahip
 
23.06.2021 10:52:00
Prof. Dr. Haydar Baş’ın eseri emin ellerde
Prof. Dr. Haydar Baş’ın eseri emin ellerde
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı ziyaret etti. 
 
BTP genel merkezinde yapılan görüşmede Hamzaçebi BTP liderine Prof. Dr. Haydar Baş'ın vefatından dolayı hem taziyede bulundu, hem de kendisini genel başkan seçilmesinden dolayı tebrik etti.
Ülke meselelerinin de ele alındığı görüşme sonrası BTP lideri Hüseyin Baş Hamzaçebi'ye Prof. Dr. Haydar Baş'ın 'Hoşgeldin Atatürk' ve 'Milli Ekonomi Modeli' kitaplarını hediye etti.
 
"Hüseyin Baş Türkiye'ye çok büyük katkılar verecek bir lider"
 
Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Hamzaçebi, "Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Sayın Hüseyin Baş'ı ve çalışma arkadaşlarını ziyaret ettim. Bu ziyaretten çok mutlu olarak ayrılıyorum. Çok değerli bir ekip var. Sayın Hüseyin Baş, BTP Genel Başkanlığı'nı hak etmiş olan, bilgisiyle, birikimiyle, olayları yorumlama kabiliyetiyle Türkiye'ye çok büyük katkılar verebilecek bir lider" dedi.
 
"Toplum olarak Prof. Dr. Haydar Baş'a müteşekkiriz"
 
"BTP önceki genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın bıraktığı bir eserdir. Bu vesileyle kendisini rahmetle anıyorum." diyen Hamzaçebi şöyle devam etti;  "Haydar Baş, Türkiye'nin gerçekten ihtiyacı olan bir liderdi. Milli duruşu, ekonomiye bakışı, olayları yorumlaması, Türkiye'nin önünde bulunan tehlikeleri, Türkiye'yi parçalamaya yönelik uluslararası politikaları yıllarca önceden görebilen ve Türkiye'yi uyarabilen bir liderdi. Kendisine bu yönden toplum olarak müteşekkiriz. Ama gördük ki bugün BTP, sayın Haydar Baş'ın bırakmış olduğu bu eseri çok daha ileriye taşıyacak olan bir genel başkana ve kadroya sahip, çok değerli insanları gördüm. İnşallah bu ziyaretimiz daha sonra da karşılıklı temaslar şeklinde devam eder. Kendilerine başarılar diliyorum, doğru bir yoldalar. Türkiye siyasetine çok büyük katkılar vereceklerine inanıyorum."
 
BTP liderinden Hamzaçebi'ye teşekkür
 
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ise, "CHP İstanbul Milletvekili, Kıymetli Ağabeyim Mehmet Akif Hamzaçebi, Genel Merkezimizde bizleri ziyaret etti. Babamı andık, siyasi tecrübelerinden istifade ettik. Kendisine çok teşekkür ediyorum." Açıklaması yaptı. 
BTP liderinin bu sözlerine sosyal medya üzerinden cevap veren Hamzaçebi ise "Ben de bu ziyaretten çok mutlu oldum. BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, entelektüel birikimi ve vizyonuyla, merhum Prof. Dr. Haydar Baş'tan devraldığı bayrağı değerli kadrosuyla daha ileriye taşıyacaktır. Başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.