HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Sinyor Terim!..

21.06.2001 00:00:00
1998 yılının Şubat ayında "Git artık Terim" başlıklı bir yazı yazdığımda herkes benimle alay etmişti... Fatih Terim'in, G.Saray'ın başında gördüğü 2 yıl üst üste şampiyonluğu tesadüflere bağlamışlardı; ve bunun diğer yıllara sıçramayacağına dair "yemin üstüne yemin" ediyorlardı!..

O, üç-dört yaptı; hatta beşi yapacakken, ilkelerinden taviz vermediği için İtalya'ya gitti...

İyi de etmişti... Fiorentina'ya da, aynı taktik ve sistem anlayışını, başlarda bocalamasına rağmen; harfiyen uygulatmıştı... Ama Cecci Gori başkan, Terim'e rahat vermeyince; tazminatını dahi bir kenara itip istifayı basmıştı!..

Bir an tereddüt geçirmiştim, "Terim'in Avrupa macerası bitti mi?" diye... Ancak tüyoyu vermişti bana "Permatik (Bana hep böyle seslenir) İtalya'nın en büyük takımınına gidiyorum; merak etme" demişti... Çok gizli bu konuşma medyada sakız olunca ben de; Meltem TV "Top Ağlarda" programında açıklamıştım...

Önceki gün de bu gerçeleşti; Terim artık efsane Milan'ın başına 2 yıllık geçmişti. Hem dee, İtalya'da alışa gelmiş şartların dışında; iki taraf da birbirlerine aşırı güvenden şart koşmamışlardı!..

Ne büyük bir olay!..

Gel de Terim'le, Türk'lüğünle gurur duyma!..

Yaklaşık 1,5 saat süren basın toplantısında Fatih Terim, halefi Cesari Maldini, Milan 2. başkanı Galliani konuşurken tüylerim diken diken oldu... Bir büyük siyaset adamı edasında ve oldukça realist sözler söyleyen Terim; İtalyanlar'ı bir kez daha mest etti...

Her soruya dikkatli, net ve akılcı cevaplar veren Fatih hocamın; en anlamlı yanıtlarını sizlere kısaca aktarmak istiyorum. Göğsümü gere gere aktarmak istiyorum:

"Taraftarların beni çok sevmesini, bir elektriklenme olarak görüyorum. Onların hırsıyla, benim hırsım birleşince hem güzel oyun, hem de başarılar geliyor".

"Kredimi ilk yılda tüketmek istemem, bilakis Milan'ı şampiyon yaparak limitsiz krediye sahip olmak istiyorum."

"Hakan, Emre, Okan iyi futbolcular... Onlarla önemli derbi maçları oynayacağız. Ama dileğim kazananın hep benim takımımın olması"

"Milan'da çok para var diye hovardalık yapamam. Transferleri ne kadar az parayla yaparsak, o kadar mutlu olurum. Ama hepsi iyi futbolcular olacak"... Daha ne cevaplar verdi Sinyor Terim.... İtalyanlar "Sinyor Terim" dedikçe inanın hoş ve dolu dolu oldum... inşallah hiç boş olmam!...
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.