HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Ben bulamadım..!

19.06.2002 00:00:00
Ellerim titriyor, kalbim tekliyor, gözlerim kararıyor; düşünce gücüm iflas etmiş durumda..! Bu zaferin adını ve başlığı koyamıyorum... Lütfen siz koyun..!

48 yıl... dile kolay..! Bekle, bekle ve bekle, sonra gel; dünyanın 8 takımı arasına gir. Hem de o formda çekik gözlüleri; kendi evinde sus-pus yaparak, bir de Ümit Davala'yla çivi çakarak; Türk futbol tarihine adlarını platin harflerle yazdırdılar..!

Bu maçta kimseyi övmenin, eleştirmenin, tek tek ele almanın anlamı ve değeri yok... Çünkü övgü herkesin; tüm ulusun 70 milyonun... Ama 1.5 aydır canını dişine takan, bazı mikropların (!) acımasız eleştirilerine rağmen; terinin son damlasına kadar Türk Milli takımı kafilesinin...

Biz burada; dünyanın heryerinde sevinirken; ya o statdaki 50 bin Japon'un ölüm sessizliği...! Doğrusu onların yerinde olmak istemezdim... Hele o genç çekik iki gözlü kızın ağlayışları vardı ki; içim cız etti...!

Üzülmeyin; biz yarım asırdır üzülüyoruz... Son 5 yıldır göz pınarlarımızdaki; kuruma; ardından sevinç damlalarına dönüşür oldu..! Hakkımız; Japon kardeş...! Bir baksanıza bizim ekibimize; hepsi birbirinden kıymetli... İtalya, İspanya, İngiltere, Almanya; her yerde lejyonerimiz mevcut... ya sizin; yok oğlu yok...! Biraz bekleyin; yok öyle yağma... O günler sizin içinde gelecek... Parayla değil; sırayla...! çalışmayla...! Disiplinle...! İnançla..!

Gelelim 8 içine... Düşünemiyorum şu anda ama; dünkü oyunumuzla, tecrübemizle; Senegal'i de geçeriz... Geçeceğiz de...!
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.