HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Şövalye vizyonda

17.09.2001 00:00:00
Hollywood'un gözde genç kuşak oyuncularından Heath Ledger'ın rol aldığı "Şövalye-A Knight's Tale" sinemalarda...

Yönetmenliğini Brian Helgeland'ın üstlendiği filmde, Ledger'ın rol arkadaşları, Mark Addy, Rufus Sewell ve Shannyn Sossamon. Film, efendisinin ölümü üzerine onun kimliğine bürünerek şövalyelerin katıldığı yarışa giren bir seyisin hikayesini anlatıyor.

Carter Burwell, Eric Clapton ve Freddie Mercury'nin müzikleriyle süslenen film, İngiliz edebiyatının temel taşlarından olan "Canterbury Öyküleri"nin beyazperdeye uyarlanan ilginç bir versiyonu. Filmin konusu şöyle:

Efendisinin beklenmedik ölümü üzerine, William Thatcher (Heath Ledger), onun kimliğine bürünmeye karar verir. Kendisine yeni bir geçmiş ve bir aile ağacı hazırlamasını sağlayan kişi ise o günlerde tanınmamış bir şair olan Geoffrey Chaucer'dır (Paul Bettany). Seyis, 'Canterbury Öyküleri'ni kaleme alan Chaucer'ın da desteğiyle sınıf atlamayı hedeflemektedir.

William, kötü talihini yenip sınıf atlamak için şövalye olup dünyayı değiştirmeye kararlıdır. Bunları gerçekleştirmek için de mızrak gibi keskin ve öldürücü aletlerle dövüşülen ve galip gelenin büyük bir nam saldığı yarışmalara katılmaya karar verir. Eğer, herşey beklediği gibi giderse bir efsane haline gelecektir. Kendisine bu zorlu yolda arkadaşları Roland (Mark Addy), Wat (Alan Tudyk) ve Kate (Laura Fraser) eşlik edecektir. Grup, imkansız bir zaferi gerçekleştirmek üzere maceraya atılır.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.