HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

SP, erken seçim istedi

08.10.2001 00:00:00
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, "Erken seçimle halk, en iyi hükümet alternatifini bulup çıkarır" dedi. SP il başkanları ve il müfettişleri, parti genel merkezinde, Genel Başkan Kutan başkanlığında biraraya geldiler.

Kutan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, hükümeti eleştirerek, IMF politikalarıyla ülkeyi yöneten iktidarın, halkı sürekli fakirleştirdiğini savundu. 54. Hükümet'in ardından iktidara gelenlerin, ülke ekonomisini küçülttüğünü, devalüasyon yapıldığını, enflasyonun azdırıldığını iddiaeden Kutan, verilen vaatlerin yerine getirilmediğini söyledi.

Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in, IMF tarafından tayin edildiğine işaret eden Kutan, "haksız" diye nitelendirdiği uygulamalarla vatandaşın, sosyal patlama noktasına geldiğini belirtti.

Huzursuzluğun sadece, tabanı oluşturan vatandaşlarda değil, tepede, hükümeti oluşturan partilerin milletvekilleri arasında da bulunduğunu ifade eden Kutan, "Hükümetteki milletvekilleri bile, birer birer istifa ediyor" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.