HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Sulama kanalları dinlenme

06.10.2001 00:00:00
Şanlıurfa İl Özel İdaresi, sulama kanallarını dinlenme tesisleri yapmak üzere çalışma başlattı.

Şanlıurfa Valiliği tarafından Sırrın civarında bulunan Harran ovalarına Atatürk Barajı'ndan alınan suyu veren sulama kanalları çevresinde ve DSİ mülkiyetinde olan 575 dönüm alan İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından 18 milyar lira bedele alındı. Sulama kanalı etrafında çevre düzenlemesi yapılmaya başlandı.

Şanlıurfa Valisi Muzaffer Dilek, bölgenin DSİ'den yeşil alan ve park alanı olarak değerlendirmek üzere alındığını belirterek, "Şu anda uygulamaya koyduğumuz parkın peyzaj planında bir semt sahası, tenis kortu, 2 olimpik yüzme havuzu, araç parkları, yürüyüş alanları, piknik alanları ve günlük tatil geçirilecek mekanlar var. Bunlar uzun vadeli proje olarak ele alındığında uygulaması 3-5 yılı bulacaktır. Her yıl belli bir bölümü yapılacak. İlk etapta ağaçlandırma çalışması yapılıyor" dedi.

Parkın adının da 'Cumhuriyet Parkı' olacağını kaydeden Vali Dilek, "Cumhuriyet ismi yine GAP Bölgesi'nin en büyük parkına verilerek ebedileştirilmiş olacaktır" diye konuştu.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.