HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Tantan'ın konferansına iptal

19.06.2001 00:00:00
Hazırlıkları Tantan zamanında başlatılan ve uluslararası kuruluşlardan temsilcilerin davet edildiği konferansın iptal gerekçesi açıklanmadı. Dün yapılması planlanan "İyi yönetim ve yolsuzluklarla mücadele" konulu uluslararası konferans hiç bir gerekçe gösterilmeden iptal edildi. Sadettin Tantan'ın da İçişleri Bakanlığı döneminde hazırlıkları ile yakından ilgilendiği toplantının ne zaman yapılacağı ise belli değil.

Başbakanlık Teftiş Kurulu, İçişleri Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı yolsuzluklarla mücadele konusunda önemli bir uluslararası konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu.

"İyi yönetim ve yolsuzluklarla mücadele" konulu konferans 18-19 Haziran tarihlerinde Ankara'da yapılacaktı. OECD, Dünya Bankası, Uluslararası Şeffaflık Örgütü, asya kalkınma bankası gibi önemli kuruluşlardan yolsuzlukla mücadele konusunda deneyimli isimler katılacaktı.

İptale gerekçe yok

Başta Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Johannes Linn olmak üzere bir çok önemli isme davet gönderilmiş ve katılmaları yönünde de teyid alınmıştı. Ancak konferans sürpriz bir şekilde iptal edildi ve iptal gerekçesi ile ilişkili hiç bir açıklama yapılmadı.

Konferansın İçişleri Bakanılığı'ndaki görev değişimi yüzünden hazırlıkların aksaması nedeniyle iptal edildiği bildiriliyor. Organizasyonun önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği de belirtiliyor.

İmamlara orman yangını konferansı!

İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde din görevlilerine orman yangınları konusunda konferans verildi. Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, yangınlarla mücadelede 2 aşamanın bulunduğunu, bunlardan ilkini, orman yangını çıkmadan önce alınması gereken önlemlerin oluşturduğunu belirtti. Orman yangınlarına karşı alınacak önlemler konusunda din görevlilerinin cuma hutbelerinde vatandaşları uyarmasını isteyen Gençol, orman yangını sırasında vatandaşların gönüllü olması için imamların çağrıda bulunmasını da talep etti.

Gençol, orman yangını başladığını görenlerin, durumu yetkililere ve (177) numaralı telefona bildirmelerinin, yangına müdahalede kazanılacak zaman bakımından önemini dile getirdi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.