HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

TL'ye destek mi köstek mi?

30.08.2001 00:00:00
Başbakan Ecevit'in, yurtdışı çıkışlarda 50 dolarlık harç uygulamasına attığı imza ortadayken, bugün TL'ye yeniden itibar kazandırma kampanyasına destek vermesi samimi bulunmadı

Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan, yurtdışına çıkışlardan alınan 50 dolarlık harç uygulamasını eleştirerek, "sizlere şu pasaportumu gösterip, bu pasaportumdan özellikle utandığımı ifade etmek istiyorum" dedi. Oda Meclisi Toplantısı'nda bir konuşma yapan ASO Başkanı Çağlayan, TL'ye itibar kampanyasına da değindi. Çağlayan, bu kampanya ile ilgili görüşlerini, bugünkü meclis toplantısında konuyu ele aldıktan sonra kamuoyuna duyuracaklarını söyledi. TL'ye itibar kazandırılmasının, kendileri için bir onur ve gurur sebebi olduğunu, TL'nin itibar kazanması ve istenilen seviyeye gelmesinde ekonomik kavram ve kaidelerin işletilmesinin ve bunun alt yapısının oluşturulmasına bağlı olduğunu ifade eden Çağlayan, Başbakan Bülent Ecevit'in söz konusu kampanyaya destek verdiğini hatırlattı. Çağlayan, Başbakanın yaptığı açıklamanın yerine oturması için, imam ve cemaat örneğini vererek, Hükümetin bu konuda gerçekten samimi olduğunu ispatlaması ve ortaya koyması gerektiğini vurguladı.

Har(a)ç neden dolar bazında alınıyor

2001 senesine gelinmiş olmasına rağmen yurtdışına çıkışlarda alınan 50 dolarlık harç nedeniyle pasaportlara bir pul yapıştırıldığını ve bu konuda değişen bir şeyin olmadığını vurgulayan Çağlayan, "Sizlere şu pasaportumu gösterip bu pasaporttan özellikle utandığımı ifade etmek istiyorum" dedi. Devletin hiçbir hizmet vermeden 50 dolarlık harç aldığını bunun tamamen haksız bir uygulama olduğunu, yine söz konusu harcın TL bazında ve havaalanında alındığını anlatan Çağlayan, bu uygulamanın kaldırılmasını istedi. Çağlayan, söz konusu harcın 75-80 veya 100 milyon olarak istenilen bir rakamda TL bazında belirlenmesi gerektiğini vurgularken, "Siz TL'nin itibarını bir taraftan verirken, benim itibarımı sarsmayın. İşadamı olarak benim pasaportuma yapıştırılan bu pulu benim itibarımın kaybı olarak gördüğümü de özellikle ifade etmek istiyorum" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.