HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Türk Telekom sıradan bir özelleştirme değil

27.05.2001 00:00:00
TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yiğit, "Türk Telekom'un satışı basit bir özelleştirme operasyonu değildir" dedi. Yiğit, "Telekom'un özelleştirilmesinin değerlendirilmesi" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, Türk Telekom'un satılmasına yönelik çabaların global enformasyon alt yapısının oluşmasına yönelik olduğunu savundu. Türk Telekom'un satılması için kamuoyuna yönelik yanlış bir bilgilendirmenin söz konusu olduğunu öne süren Yiğit, haberleşme gizliliği ve güvenilirliğinin tamamen yok olacağını, haberleşme açısından uluslar üstü tekellere bağımlı hale gelineceğini ileri sürdü. Yiğit, "Geri kalmış bölgelere hizmet gitmeyecek ve eşitsizlik daha da artacaktır. Özel sektör tekeli olacağından hizmetlerin ücretlendirilmesinde keyfiyet hakim olacaktır. Türk Telekom'un satışı basit bir özelleştirme operasyonu değildir" dedi.

'Personeli mağdur ettirmeyeceğiz'

Kurum personeline sahip çıkılmasının önemi üzerinde duran Yiğit, "Bizler ülkemizin bu son derece stratejik öneme sahip kuruluşunun kamuda kalması ve kamu hizmetini sürdürmesi konusunda hukuksal mücadelemizi yasal zeminde sürdürürken, yıllarını bu kuruma vermiş, ülkesi ve kurumunun çıkarı dışında hiçbir amacı olmayan tüm Türk Telekom personeline de sahip çıkacağız ve gerekli hukuksal desteği sağlayacağız" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.