HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Türkiye'deki diplomatlara çifte koruma

09.10.2001 00:00:00
İstanbul'da başta yabancı diplomatlarının güvenliğinin arttırılması olmak üzere, bir dizi önlem alındı

Afganistan'a yönelik operasyonun ardından İstanbul'da, başta yabancı diplomatlarının güvenliğinin artırılması olmak üzere, bir dizi önlem alınması kararlaştırıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki kompleksinde, bu sabah, Emniyet Müdür Vekili Hasan Özdemir ile müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe emniyet müdürlerinin katıldığı bir güvenlik toplantısı yapıldı. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, toplantıda, Afganistan operasyonunun ardından İstanbul'da herhangi bir olaya meydan vermemek için, başta yabancı diplomatların güvenliğinin artırılması olmak üzere, bir dizi önlem alınmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Yetkili, bu önlemler arasında, konsolosluklar ile diplomatların kaldıkları evlerin, havalimanı ile halkın yoğun olduğu yerlerde güvenliğin artırılması, ayrıca Cuma günleri camilerde namaz sonrası gösterilere karşı hazırlıklı olunmasının yer aldığını belirtti. Aynı yetkili, sol grupların da operasyonu bahane ederek eylem yapma ihtimalinin göz önüne alındığını ifade etti.

Valilik yazısı

İstanbul Valiliği'nce, "son dönemde meydana gelen gelişmeler" nedeniyle kentte alınması istenen önlemler de emniyet birimlerine iletildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Emniyet Komuta Kontrol Merkezi Şubesi tarafından, 4 Ekim 2001 tarihli Valilik talimatı ilgi gösterilerek emniyet birimlerine gönderilen yazıda, kentte alınması istenen güvenlik önlemleri yer aldı.

Kurum ve kuruluşların, sabotaj ve yangın gibi olaylar karşısında aldıkları önlemleri gözden geçirmeleri için uyarılması, spor salonlarına dedektörlerin yerleştirilmesi istenen yazıda, ayrıca ibadet yerlerinde alınması istenen önlemler belirtildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.