HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Ufo'lar hayal ürünü

10.08.2001 00:00:00
Serdar Evren, halkın gökyüzü vegök cisimleri hakkında bilgisi olmadığı için gördüğü her şeyi UFO zannettiğini kaydetti. UFO'nun tanımını "kimliklenemeyen ya da tanımlanamayan uçan cisim" şeklinde yapan Evren, şöyle devam etti:

"UFO gördüğünü zannedenler aslında gökyüzündeki herhangi bir cismi, gezegeni ya da gök taşını görüyor. Görülen cisimler içinde sanki bir insan ya da canlı olduğu zannediliyor. Eğer içinde yaratık olsa bugünlere kadar bilinirdi. Çünkü uzayda binlerce uydu var. Uzay uydu çöplüğüne dönmüş halde. Yeryüzünü inceleyen binlerce uydu var. Karıncayı bile tespit eden uydular var. Bu kadar uydu görmüyor da çıplak gözle vatandaşlar mı görüyor?"

Bazı kuruluşların da sanki gerçekten UFO varmış gibi halkı yönlendirdiğini vurgulayan Evren, "Oysa görülenler gök cismi olabilir. Bizim ne olduğunu bildiğimiz ama onların bilmediği şeyi UFO olarak niteliyorlar. Böyle bir şey gördüğünü söyleyenler bize başvursun. Gökyüzü aynı gökyüzü. Biz sabahlara kadar teleskop ile gözlem yapıyoruz. Onlar görüyor da biz neden görmüyoruz" şeklinde konuştu.

Görünenler Jupiter ve Venüs

Bazı vatandaşların sabaha karşı gördüğünü söylediği gök cisminin Jüpiter ve Venüs gezegenleri olduğunu belirten Evren, "Jüpiter ve Venüs gezegenleri, her gün sabaha karşı konumları gereği birbirlerine çok yakınlar. İki gezegen de her gün sabah saat 04.00'ten güneş doğuncaya kadar çıplak gözle görülebilir" dedi. Her yıl 12 Ağustos'ta dünyanın yörüngesiyle bir kuyruklu yıldızın yörüngesinin kesişmesi nedeniyle dünya atmosferine binlerce gök taşı düştüğünü anlatan Evren, şunları kaydetti:

"Bu kesişmeden sonra dünya, kuyruklu yıldızın artıkları içinden geçiyor. Bu geçiş sırasında o yörünge içindeki toz ve taş parçaları dünyanın atmosferine giriyor. Dolayısıyla bu taş parçaları gökyüzünde yanarak hareket ediyorlar. Yanma bittikten sonra atmosferde toz halinde kalıyorlar. Biz onları göreceğiz. Kimsenin korkmasına gerek yok. O güzelliği herkesin izlemesini tavsiye ederim. Dünyanın her yerinden gece karanlığında özellikle gece yarısından sonra saatte bin tane görülebilir. Bunu herkesin bilmesi gerekir. Yoksa 13 Ağustos günüyine birileri UFO gördüklerini söyleyecek."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.