HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

YÖK ve katsayı tartışması tam gaz

15.10.2003 00:00:00
Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un önceki gün yaptığı İmam Hatip çıkışına dün Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'den, Koç Üniversitesi açılış töreninde cevap geldi.

Hüseyin Çelik, yaptığı konuşmada "biz hükümet olarak eğitimi en öncelikli meselelerimiz arasında görüyoruz ve adımlarımızı buna göre atıyoruz. Sürekli değişim gelişerek devam etmek bizim paralomız olmalıdır. Bugün eğitimimizin reforma ihtiyaç olduğu açıktır" dedi. Çelik, şunları söyledi:

"Hükümet olarak bize yöneltilen ithamlar var. Çeşitli platformlardan gelen ithamlar var. Ancak bizim bu ülkenin rejimi ile hiçbir problemimiz yok. Ancak statükocu bir anlayışla geçmişe saplanıp kalan insanlarla anlaşmamız çok zor. 70 sene önce böyle oluyordu dolayısıyla şimdi de böyle olmalı diyen anlayış dünyadaki değişimi yakalayamaz. Bizim tavrımız demoktarik cumhuriyetten yanadır. Bize karşı çıkanların tavrı bürokratik cumhuriyet yanlısıdır. Seçilmiş hür parlamentoya olur olmaz yerde saldırmaz. Varsa bir yanlışımız hep beraber tartışırız."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.