HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Yüksek tansiyon

10.10.2001 00:00:00
Polis ve hastane kaynakları, Keta yakınlarındaki Kuşlak semtinde polis ile göstericiler arasındaki çatışmalarda biri çocuk 3 kişinin öldüğünü, biri polis 2 kişinin yaralandığını belirttiler.

Amerikan karşıtı gösteriye katılanların büyük bölümünü Afgan mültecilerin oluşturduğu, bölgede durumun kontrol altında olduğu kaydedildi.

Pakistan sınıra çit çekecek

Pakistan hükümeti,Afganistan'dan mülteci akınını önlemek için sınıra çit çekmeyi planlıyor.

Edinilen bilgiye göre, uzun vadede mülteci sorununun önüne geçmek isteyen hükümet, sınıra yerleştireceği çitlerle Afganların Pakistan'a kaçışını engelleyecek.

ABD'nin hava harekatının ardından önemli çapta bir mülteci sorunuyla karşı karşıya kalan Pakistan, hasta ve yaşlılar dışında sınırı kimseye açmak istemiyor.

Hükümet, tüm önlemlere karşın, yine de sınırdan yasadışı geçişleriengelleyemiyor.

Yetkililer, tüm sınır boyunca çit çekmenin zorluğuna dikkat çekerek, sadece Afgan mültecilerin kaçak olarak Pakistan'a girebildikleri bölgelere bu önlemin uygulanabileceğini kaydediyor.

Pervez orduyu revize etti

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, ABD'nin hava harekatının başladığı saatlerde silahlı kuvvetlerde yaptığı görev değişiklikleriyle ordu içindeki konumunu daha da güçlendirdi.

ABD'nin Afganistan'a harekatı nedeniyle zor bir dönemden geçen Pakistan'ın silahlı kuvvetlerinde yapılan son değişiklikler sayesinde,ordu eskisine kıyasla daha çağdaş ve ılımlı bir görünüm kazandı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.