HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

'24 saat bize yeter'

01.10.2005 00:00:00
AKP'nin 3 yılda ülkeyi batma noktasına getirdiğini, borç yükünü ikiye katladığını belirten BTP lideri Baş, "ülkeyi bize teslim etsinler, 24 saatte Türkiye'nin rengini değiştirelim" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi'nin 4. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri serisi Ankara'da düzenlenen törenle devam etti. Ankara'daki programda konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, AKP hükümetinin 2002 yılında 200 milyar dolar iç ve dış borçla 40 katrilyon faiz yükü ile ülkeyi devraldığına dikkat çekerek, üç yılda borcun ikiye katlanarak 400 milyar dolara çıktığına, faiz yükünün ise yaklaşık 120 katrilyona ulaştığını söyledi.

Bize 24 saat yeterBTP lideri Baş Ankara programında şu tespitlerde bulundu: "Bunlar ülkeyi 10 kere batırdı. Bu hükümet memura çiftçiye işçiye esnafa kısaca halka şu ana kadar hiç bir şey vermedi, şimdiden sonra da veremez. Kimse bu hükümetten birşey beklemesin. Ama bu kadar batan bir ülkeyi hocam siz nasıl kurtaracaksınız diyebilirsiniz. Biz partiyi kurduktan sonra aylarca kadromuzla çalıştık proje ürettik. Şu an her konuda projemiz hazır. Ülkeyi bize teslim etsinler 24 saatte ülkenin rengini değiştirelim."

AKP, devleti karşısına aldı"Hükümet yargı kararına rağmen sözde Ermeni soykırımı konferansını yaptırarak devleti karşısına almıştır. 4 ay önce bu konferansın yapılmasını ülkeyi arkadan hançerlemek olarak niteleyen Cemil Çiçek konferansı tertip edenlere yol göstermiş başka bir üniversitede yapabilirsiniz diye akıl vermiştir. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararını verirken o salonda yapamazsınız demiyor. Bu konferansı yapamazsınız diyor. Buna rağmen bu konferans yapılmıştır. Bana göre devleti kollamakla görevli olanlar bu hükümetin yanlış icraatlarının en başına bu icraatını yazmalıdır. Bu çok büyük bir yanlış."

İlmimin sadakası olamazlarSaadet Partisi ve MHP'nin Meclis'te iken AB'ye girmek için uyum yasalarının tamamına imza attığını hatırlatan Baş, Devlet Bahçeli'ye şöyle seslendi: "AB'ye girmek için Kopenhag kriterlerine imza atan sen değil misin! Tahkimi kabul eden sen değil misin! Tahdit yasalarını Meclis'ten geçiren sen değil misin! Hangi Avrupa Birliği'ne karşısın sen!"CHP'li vekilin gensoru vererek kendisinin ilmi kariyeri hakkında tartışma başlatmasına da değinen Prof. Dr.Baş "Benim İlmimin zekatı senin partin CHP'ye ve sülalesine yeter. Benim İlmimin sadakası AKP'ye ve sülalesine yeter. Ey Milletim bunlara ben değil siz cevap verin" diye konuştu. Prof. Baş, Programa gelen bini aşkın teşkilat mensubuna görüştükleri herkesten bir defaya mahsus olmak üzere BTP ye oy istemelerini söyleyerek konuşmasını tamamladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.