HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

ABD çatırdıyor

13.09.2001 00:00:00
Önceki gün ABD, terör saldırısını aşan bir eylemle kalbinden ve beyninden vuruldu.

Aynı anda havalanan 7 sivil uçak önce Dünya Ticaret Merkezini, ardından Pentagon'u vurdu.

Globalleşme senaryosunun baş aktörünün kalbi ve beyni dağıtıldı. 140 bin kişinin girip çıktığı Dünya Ticaret Merkezi, dünyaya nizamat veren ABD Savunma Bakanlığı vuruldu.

ABD için tam bir kıyamet görüntüsü. Tüm dünyanın iletişim sistemini kontrol ettiği iddia edilen, e-maileri, telefonlarımızı dahi dinleyip 6 milyar insanın hareketlerini izleyen Sam Amca, ne hikmetse kendi toprağında olan bitenden habersizdi.

Sivil havacılık, FBI, CIA, Pentagon 7 uçağın aynı anda kaçırıldığından hadi haberdar olamamıştı, Pentagon gibi DTÖ gibi stratejik iki binayı nasıl vurmuş. Hiç bir istihbarata radara yakalanmamış mıydı?

Tüm müttefiklerini serseri devletlere karşı füze kalkanı ile donatmayı yeni stratejik hedef olarak dünyaya ilan eden ABD, sivil uçakların şerrinden dahi kendini korumaktan nasıl aciz olduğunu tüm dünya gördü.

Olay, 40 Kenedy suikastinden daha ciddi ve planlı, Pearl Harbour saldırısından daha şiddetli bir kalkışma.

Demirperdenin yıkılışını bir Alman pilotun Moskova'ya uçuşu sembolize etmişti.

Bu olay Süper Devlet ABD'nin bitişini sembolize eden bir eylem. Muhatapsız bir savaş gibi...

Olayın sıcağında başta ABD medyası olmak üzere hemen bütün yayın kuruluşları parmakları ile özellikle Ortadoğu menşeli terör örgütlerini işaret ettiler. Peki bu mümkün mü?

ABD'nin iletişim, istihbarat ve savunma kabiliyetini felç eden böylesine planlı, organizeli bir eylemi taş ve sopa ile, ABD'den, Avrupa'dan sipariş silahlarla mücadele eden örgütler yapabilir mi?

ABD halkını linç psikolojisine itecek, ABD yönetimini çıldırtıp hışımla Ortadoğu'nun üzerine salacak böylesine bir eylemden ne çıkarı olabilir?

Kimi uzmanlar da ABD'deki sapık hareketlerin işi olarak görüyor. Devlet içinden, Pentagon'dan himaye görmeyen bir grup bu eylemi nasıl başarabilir sorusuna cevap veremiyorlar?

Japon Kızıl Ordusu'nun cinayeti üstlenmesi de inandırıcı değil. Öyleyse bu eylemin azmettiricisini bulmak için ABD'nin iç gündemine ve eylemden istifade etmek isteyen güçlere bakmak lazım.

ABD'de son günlerde tartışılan gündeme bir bakalım.

Bush'un tesadüfen seçildiği, ABD Savunma Bakanının pasif olduğu iddiası Yahudi lobilerinin etkisindeki medyanın baş gündemi.

Bush'un seçilmesini, ABD'de Anglosakson Wasp Protestan Hıristiyanların devlet yönetiminde etkin olmasını hazmedemeyen ve İsrail'in şiddet yanlısı politikasına bu ekibi yönlendiremeyen Yahudi lobisi Bush'u yıpratmaya çalışıyor. Bush destekçileri de ABD politikasına yön veren Yahudi lobisinin duayeni Kissinger'ın kirli çamaşırlarını döküyor.

Belli ki ABD'de devlet iki kampa ayrışıyor. ABD'nin kuruluşunda Yahudilerle Protestanlar arasında kurulan Masonik denge çatırdıyor. Tam da bu esnada böylesine dehşet verici bir eylemle ABD yönetiminin prestiji sarsılıyor, ABD halkı linç psikolojisi içerisinde Müslüman Ortadoğu insanının üzerine salınıyor. Sizce saldırıyı kim gerçekleştirmiş olabilir?
 
İbrahim Berk / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.