HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Açlık Kuzey İttifak'ı vurdu

03.10.2001 00:00:00
Kuzey İttifakı komutanlarından General Raşit Dostum, birlikleri için uluslararası toplumdan acil yardım talebinde bulundu

Afganistan'da, iktidarı elinde bulunduran Taliban yönetimine karşı mücadele veren muhalifleri bünyesinde toplayan Kuzey İttifakı komutanlarından General Raşit Dostum, birlikleri için uluslararası toplumdan acil yardım talebinde bulundu. General Raşit Dostum, Rusya'da yayınlanan Vremya Novosti Gazetesi'ne verdiği demeçte, "Ne silahımız ne de cephanemiz var, ilaçve doktor sıkıntımız had safhada, birçok yaralı kan kaybından yaşamınıyitiriyor" dedi.

Özbek General Dostum, askerlerinin çoğunun ayaklarının çıplak olduğunu belirterek, "Postala ihtiyacımız var, çünkü askerlerimin birçoğunun ayağı çıplak, oysa biz yaya olarak, yürünmesi çok zor uzun mesafeler katediyoruz" diye konuştu ve kuzeyde düşmanları olmadığını,Rusya gibi dostlarının bulunmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.