HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Ankara'da Hava Durumu

12.07.2001 00:00:00
Ankara'da bugün havanın özellikle Avrupa üzerinden gelen yoğun bir teftiş baskısı altında olacağı tahmin ediliyor.

Özellikle Çankaya bölgesinde krize bağlı yüksek oranda nem ve sitem oluşacağından ileri yaşlardaki yurttaşların bölgede dolaşırken sağ ve sol yanlarında birer payanda, hemen ense köklerinde de bir yağdanlık bulundurmaları, memlekette yeni bir kriz yaşanmaması açısından büyük önem taşımaktadır.

IMF'nin alçak basıncı/baskısı yüzünden oluşacak hareketlilik sonucu vücut kimyası tamama yakını bozulmuşlarda kilitlenmeler bekleniyor.

Bu gibi durumlarda kendilerini cimcikletmeleri ya da en yakın havuza atlamaları yararlı olabilir/olmayabilir de.

Bu yüksek nemin ve sitemin etkisinde kalan yaşlıların elini kolunu sallayarak yürümemeleri, merdivenden inerken korkuluklara tutunarak ve basamakları birer bire inmeleri, yorulduklarında koltuk ya da sandalyenin gelmesini beklemeden uygun basamağa çökmeleri, işler yolunda imiş izlenimi vermek için sırıtmaları kriz yaratacak ölüm haberlerinin yayılmaması açısından büyük önem taşımaktadır.

Öğleden sonra da AB ve Dünya Bankası birer bulut katmanı olarak yine Ankara semalarında, genellikle de Çankaya üzerinde görülecektir.

Çankaya üzerinde park edecek olan bu bulutun memleketin en ücra köşesinden de hissedilmesi kaçınılmazdır.

Bu bulut katmanında yüksek oranda enflasyon, devalüasyon, radyasyon ve sansasyon bulunduğundan vatandaşların tedbirli olmaları menfaatleri icabıdır.

Bu bulut katmanından Ankara'nın bazı ve bilinen bölgelerine kısa süreli mektup yağışı beklenmektedir.

Mektup yağışı, kişiye özel olduğundan, yurttaşların yanlarında şemsiye bulundurmalarına gerek yoktur.

Bir meteor etkisi özelliğindeki bu mektupların şiddetinden bazı kamu kuruluşlarında cam kırılmaları meydana gelebilir.

AB ve DB'den kaynaklanan bu sisli ve bulanık hava yüzünden dar gelirli vatandaşların çeşitli bölgelerinde bazı kaşntılar olacaktır.

Bu kaşıntılar IMF'nin ülkeyi kurtarıcı (!) ekonomik önlemlerinin bünyelerde oluşturduğu rahatsızlıklardan kaynaklanmakta olup, sivrisineklerden olduğu sanılıp belediyelerin ilaçlama ekiplerini aramaya gerek yoktur.

Bu sırada duyulacak bazı sesler de gök gürlemesi olmayıp, memleketin kaymağını zıkkımlanan mutlu azınlığın geğirmesinden meydana gelen sesler olduğunu, vatandaşın heyecana kapılmaması gerektiğini, tırlatmaya sebebiyet vermemesi için hatırlatırız.

IMF'nin bu kurtarıcı ritmik sokmalarının tek çaresi Kolima adlı ilaçtır.

Kolima, bu hükümet döneminde IMF patentiyle üretilen ve saat başı yalaka medya tarafından vatandaşa kuru kuru yutturulan bir haptır.

Su ile yutulması risklidir.

Kolima'nın kimyasal analizi şudur:

Ko: koalisyon.

Li: lider.

Ma: masal.

Kolima; koalisyon liderlerinden masallar.

Kolima'nın sathi/yüzeysel ve geçici iyileştirmesinin yanında, iç kanama, mide spazmı, anemi, bağırsak tembelliği gibi komplikasyonları olduğundan yan etki görüldüğünde mutlaka doktorunuzu değiştirin.

Kolima'nın sinir gazı etkisi yarattığı da tespit edilmiştir.

Bu durumda ilk müdahale olarak hastayı bazı TV ekranlarından, özellikle haber saatlerinde uzak tutmak, hükümetin icraatları anlatılırken, hastaya çizgi film izletmek, memlekette işlerin çok iyi olduğunu (!) anlatan açıkoturumlarda varsa apartman sığınağına inmek, sığınak yoksa kömürlüğü kullanmak tavsiye edilir.

Kuvayı Milliye ruhundan alınan bilgiye göre Ankara'daki bu sisli ve puslu hava uzun süre böyle devam etmeyecek.

Etmez, etmez.

Edemez.
 
Müslim Karabacak / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.