HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Arjantin'den iyiyiz

17.07.2001 00:00:00
Kredi derecelendirme (reyting) kuruluşlarından Moody's'in Türkiye analisti Kristin Lindow, Hükümetin, dış yükümlülüklerini ödeyebileceğini açıklaması ve bunu ödeme kapasitesine sahip olmasını, olumlu bir nokta olarak değerlendirdi. Lindow, Türkiye'nin dış yükümlülüklerinin, vade açısından da ödenebilecek bir durumda olduğunu vurguladı.

Moody's Türkiye Analisti Lindow, Türkiye'nin, Kasım ve Şubat krizleri sonucu büyük ekonomik yara aldığını, bunun ardından iç borçlanma miktarının ve faizlerin arttığını, bu durumun risk oluşturduğunu kaydetti. Lindow, Türkiye'nin reformları uygulayabildiğini göstermesinin, uluslararası piyasalar açısından önemli bir durum olacağını ifade etti.

Türkiye-Arjantin kıyaslaması

Türkiye ile Arjantin'i de kıyaslayan Kredi derecelendirme (reyting) kuruluşlarından Moody's'in Türkiye analisti Kristin Lindow, Arjantin ekonomisinin, Türkiye'ye göre daha kırılgan bir durumda bulunduğunu, Türkiye'nin uluslararası piyasalara olumsuz etkisinin ise daha az olduğunu söyledi. Moody's, en son yaptığı değerlendirmede, Türkiye'ye, döviz cinsinden bono ve tahviller için B1 notu verirken, genel görünümünü ise olumsuz olarak belirlemişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.