HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Bakan Yücelen Usame sorularına kızdı

26.09.2001 00:00:00
İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, İçişleri Bakanlığı Strateji Merkezi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Tüm İtfaiye Teşkilleri Birliği tarafından İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Uluslararası Deneyimler Işığında Türk İtfaiye Teşkilatının Yeniden Yapılandırılması" konulu uluslararası toplantının ardından, basın mensuplarının "Usame bin Ladin" ile ilgili sorularına detaylı bilgi vermedi.

Yücelen, "Kuzey Irak'a Usame bin Ladin yanlısı grupların yerleştiğine ilişkin basında yer alan haberlerin doğru olup olmadığının" sorulması üzerine şunları söyledi:

"Bu konuları aleni duyum ulaşsa bile kamuoyuyla paylaşmak durumunda olunmaz. Basının bütün haberleri herkesten önce duyurmak gibi bir görevi vardır. Ama ben hükümeti temsil ediyorum. Paniği önleyici, herkesin sakin yaşadığı bir ülkede gerekli tedbiri almak zorundayım. Bu tür bir istihbarat gelmiş olsa bile şu anda kamuoyuyla paylaşacak bir istihbarat değildir."

Bir gazetecinin "Ladin'in Türkiye'de adamları olduğu konusunda FBI'dan gelen bir bilgi var mı?" şeklindeki sorusu üzerine, Yücelen, "Bunların hiçbiri kamuoyu ile paylaşıldığı zaman yarar sağlayacak bilgiler değildir. Ben kamuoyunun yararına olacak bilgileri paylaşabilirim, onları açıklayabilirim" dedi. Yücelen, "ABD'ye istihbarat konusunda destek veriliyor mu?" sorusu üzerine de, Türkiye'nin her ülkeyle istihbarat ilişkisinin olduğunu sözlerine ekledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.