HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Barışta tek seçenek

29.06.2001 00:00:00
Powel: Mitchell tek şans

Ortadoğu'da temaslarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell, İsrail ve Filistin liderlerine 9 aydır süren şiddeti sona erdirme şansını kaçırmamaları çağrısında bulundu. Powell, İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katzav ile Kudüs'te görüştükten sonra gazetecilere açıklamasında, "Ziyaretimin sonucunda, Mitchell Komisyonu raporunun uygulanmasına başlama aşamasına daha da yaklaşacağımızı ümit ediyorum" dedi. Mitchell raporunun şu anda uygulanacak tek şey olduğunu belirten Powell, "Bu krize bir çözüm bulma fırsatını kaçırmamalıyız" dedi.

Arafat'a yükleniyorlar

ABD'nin eski başkanı Bill Clinton'ın, Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat'ın geçen yıl Camp David'de Temmuz ayında yapılan zirvede yeterince esnek davranmadığını,bu yüzden de "tarihi barış" anlaşmasının imzalanması fırsatını kaçırdığını söylediği bildirildi.

Newsweek dergisinin internet sitesinde yayınlanan haberde, Clinton'ın bu sözleri, ABD'nin eski BM büyükelçisi Richard Holbrooke tarafından Salı akşamı verilen bir resepsiyonda söylediği belirtildi.

Şaron'dan Bush'a övgü

ABD'de bulunan İsrail Başbakanı Ariel Şaron, barışın güvenliği de beraberinde getirmesi gerektiğini söyledi. Şaron Amerikan Kongresi üyelerini ziyaretinde yaptığı açıklamada, ABD Başkanı George Bush yönetiminin barışın sağlanması yönündeki çabalarını överek, Amerikan yönetiminin sergilediği "dostça davranıştan" dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.