HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Boşanmada nafaka sorunu

05.09.2001 00:00:00
Gaziantep Valiliği Kadın Komisyonu Başkanı Avukat Handan Koral, kadınların korkulu rüyası olan boşanma ile gündeme gelen nafakanın, günümüzde komik rakamları içerdiğini söyledi.

Koral, mutlu bir yuva kurduğunu sanan eşlerin, birsüre sonra hiçbir konuda anlaşamadıklarını gördüklerinde, evlenmek kadar boşanmanın da normal olduğunu düşünerek, kendilerini ve çocuklarını sıkıntıya sürüklemeden ayrı yaşamanın, ancak çocukları için ortak çalışma ve görüşmenin doğal olduğunu kabul etmeleri gerektiğini kaydetti.

Çocukların hergün kavga ve kötü söz izleyerek yaşamaları yerine, ayrı ortamda yetişmelerinin daha sağlıklı olacağına inanılmasını isteyen Koral, "Baba ve annesiz yetişen mutlu ve başarılı çocukların da olduğu dikkate alınmalı" dedi. Kadınların korkulu rüyası boşanma olgusunun toplumda hiç de iyi işlemeyen nafaka konusunu gündeme getirdiğini vurgulayan Koral, sözlerini şöyle tamamladı:

"Komik rakamları içeren nafaka, boşanmadan sonra eski kocadan alınacak gelir gibi algılanıyor. Çoğu zaman baba, nafaka vermemek için malını dahi gizliyor, yakınlarının üzerine aktarıp, (işsizim) diyerek nafakadan kaçma yolunu seçiyor. Nafaka miktarı, amaca uygun olmalı."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.