HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Bu basınla nereye?

27.08.2001 00:00:00
Bir komisyon olmalı... Bu komisyonda milleti ve devleti meydana getiren olmazsa olmazların birer temsilcisi olmalı. Yani halktan, bürokrasiden, üniversiteden, hukuk ve siyasetten, ilim, fikir ve sanat dünyasından, siyasi, askeri ve sivil toplum örgütlerinden ilgili ve yetkili uzmanlar olmalı... Eğitimciler, sosyologlar, psikologlar mutlaka olmalı... Hatta çocuklar, gençler, yaşlılar, ailelerden birer temsilci olmalı...

Ve, tabi medya mensupları, patronları, yazarları, programcıları, muhabirleri aynı komsiyonun bağımsız üyeleri olmalı...

Ondan sonra Türkiye'yi ve dünyayı idare etmeyi, yönlendirmeyi bir tarafa bırakarak, ekonomi ve siyasetteki tıkanıklıkları, kilitlenmeleri de şimdilik yok sayarak şu basın dünyasını masaya yatırsa ve sadece bir günlük gazete ve televizyon yayınlarını hukuk, ahlak, sağlık ve eğitim açısından bir değerlendirmeye tabi tutsa... Diye zaman zaman hayal eder dururum.

Evet bu bir hayal... Öyle bir hayal ki... Hayatın kendisi kadar gerçek ama bir serap gibi de ulaşılmaz...

Bu bir kızgınlık, bir tavır, bir taraf, bir önyargı değil... Maalesef bilhassa bizim ülkemizin onulmaz gerçeği...

Temel hak ve hürriyetlerin, din ve vicdan hürriyetinin, basın özgürlüğünün en çok tartışıldığı konuşulduğu, yazılıp çizildiği ülkelerin başında Türkiye'de yer almaktadır.

Gel gör ki bütün bunların yanlış ve maksatlı anlaşıldığı, istismar edildiği, baskı unsuru olarak kullanıldığı ve hep kaybedenin de devlet ve milletin olduğu ülkelerin de başında yine Türkiye gelmektedir.

Şahısların, müesseselerin ve ortak değerleri, milli, manevi ve tarihi gerçeklerin böylesine altüst edildiği bir başka ülke bulmak gerçekten güç ve belki de imkansızdır.

Her gün her an yaşadığımız örneklere 24 Ağustos Cuma tarihli Takvim gazetesi eğitimi hedef alarak bir yenisini ilave etti.

Kurulduğu andan bugüne kadar eğitim ve öğretimdeki başarıları ile halkımızın büyük ilgisine mazhar olan Meltem Kolejleri üniversite başarılarıyla da kısa zamanda erişilmez bir şöhrete ulaşmıştır.

Takvim gazetesinin hangi maksat ve niyetle, hangi menfaat ve işbirliği ile olduğu bilinmeyen bir yaklaşımla Meltem Kolejleri'nin kapatıldığı iftirasını ortaya atmasını anlamak mümkün değildir.

Halbuki bir yetkiliye sorma zahmetinde olabilirlerdi hem böyle bir yanlışa, iftiraya başvurmuş olmayacaklardı, hem de Meltem Kolejleri'nin Türk Milli Eğitimine başarılı hizmetlerini bizzat müfettiş raporlarından girme ve öğrenme fırsatını elde edeceklerdir.

Milyonlarca gencin üniversite kapılarında ümitsiz beklemelirine karşılık % 100'e varan başarıları ile Meltem Kolejeri bütün imkanlarını seferber ederek yeni binalarda hizmetlerine devam etmektedirler.

Bu vesile ile Takvim gazetesinin, Meltem Kolejleri hukuk servisi tarafından tekzip edildiği ve tazminat davası açıldığını halkımızın bilgilerine arz ediyoruz.
 
Ali Gedik / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.