HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 09 MAYIS 2021, PAZAR

Bu trafiğin farkında mısınız sayın Topbaş?

30.09.2005 00:00:00
İstanbul'un dört bir yanını "farkında mısınız, İstanbul hiç bu kadar temiz olmamıştı" pankartlarıyla dolduran Kadir Topbaş'a vatandaşlar tepkili: Farkında mısınız sayın başkan, trafik hiç bu kadar çıldırtmamıştı!

15 milyona yakın insanın yaşadığı İstanbul'da durma noktasına gelen trafik kabusa  dönüştü. İstanbul'un dört bir yanını  "Farkında mısınız, İstanbul hiç bu kadar yeşil olmamıştı", "Farkında mısınız, İstanbul hiç bu kadar temiz olmamıştı" gibi afişlerle donatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a vatandaşlardan şu tepki geliyor: "Farkında mısınız, İstanbul'da trafik hiç bu kadar çıldırtmamıştı".

Yol bakım çalışmaları felç ediyorİstanbul'un 350 noktasında yol, bakım ve onarım çalışması, İSKİ, İGDAŞ kazıları yapılıyor.  Tatilin bitmesi ve okulların açılmasıyla birlikte, trafik artık durma noktasına geldi. Hele bir de İstanbul'da hafta içi futbol maçı varsa, 15 dakikalık yere 2 hatta 3 saatte zor gidiyorsunuz.Fenerbahçe'nin önceki gün Kadıköy'de PSV ile Şampiyonlar Ligi maçı vardı. Ve bunun etkisiyle de birlikte, trafik keşmekeşi daha da arttı. İşten yorgun argın çıkan insanlar, evlerine gece yarısı varabildi. Dün sabah da durum farklı değildi.  Saat 07.00'den itibaren, yağmurun da etkisiyle İstanbul'un her yerinde trafik tamemen durmuştu. Anadolu yakasındaki evlerinden çıkıp Avrupa yakasındaki iş yerlerine ulaşmaya çalışan milyonlarca İstanbullu yine saatlerce yollarda kaldı. Özellikle TEM otoyolunda durma noktasındaki trafik nedeniyle çalışanlar 2-2.5 saatte işyerlerine ulaşabildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.