logo
22 HAZİRAN 2024

Bugünkü fedakar öğretmenimiz Figen Yaşar

Van'ın Gürpınar ilçesinde anaokulu öğretmeni Figen Yaşar, okulda depo olarak kullanılan alanı sıcak bir eğitim yuvasına dönüştürdü

16.10.2023 12:09:00 /
Van'ın Gürpınar ilçesinde anaokulu öğretmeni Figen Yaşar, okulda depo olarak kullanılan alanı sıcak bir eğitim yuvasına dönüştürdü.
 
Gürpınar ilçesine bağlı Akbulut Mahallesi'ndeki okulda anaokulu öğretmeni olarak görev yapan Figen Yaşar, kömürlük ve odunluk olarak kullanılan depoyu sınıf olarak düzenlemeye karar verdi.
 
Kararın ardından depoyu temizleyip tadilatını yapan Yaşar, sınıf için gerekli malzemeyi de temin etmeyi başardı. Okul deposunu 4-5 yaş grubundaki minik öğrencileri için sıcak bir yuvaya dönüştüren Yaşar, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte sınıflarında ilk derslerine başladı.
 
“Hem biz hem de çocuklar çok mutluyuz”
 
Anaokulu öğretmeni Figen Yaşar, öğretmenlerin sözleriyle değil, hayatı yaptıklarıyla değiştiren kimseler olduğunu belirtti. Öğrencilerinin 4-5 yaş grubu olduğunu hatırlatan Öğretmen Yaşar, “Daha önce müdür odasında ders görmekteydik. Tabi bu oda da bize yetmiyordu.
 
Bizler bu depoyu sınıfa dönüştürebiliriz şeklinde karar aldık. Bunu diğer öğretmenimizle de konuşup kararlaştırdık. Önce depoyu boşalttık ve baktık ki eksiğimiz de çok. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bize boyasını yaptırdı. Burayı ayrıca bir tadilattan geçirdikten sonra araç gerecini temin ettik. Hem biz hem de çocuklar çok mutluyuz” dedi.
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 624 09 99
E-posta: internet@yenimesaj.com.tr gundogdu@yenimesaj.com.tr


WhatsApp iletişim: (542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Sözleşmesiz yazar, muhabir ve temsilcilere telif ödemesi yapılmaz.